Englez je Realov kralj, zavio u crno Katalonce

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu u El klasiku sa 2:1 i to poslije velikog preokreta, golom u drugoj minuti nadoknade.

Jude Bellingham

Junak Kraljeva po ko zna koji put ove sezone je Jude Bellingham, momak koji je debitovao u najvećem meču španskog fudbala i to kako postigao je dva gola i utišao Katalonce.

Mladi Englez je od dolaska u Madrid preuzeo ključeve igre Reala i već pokazao da je investicija kakvu su samo poželjeti mogli.

Izgledalo je da će Barcelona nakon ranog pogotka Ilkaja Gundogana i razvoja igre u prvom dijelu biti ta koja će odnijeti pobjedu, ali su se stvari u nastavku promijenile. Ponajviše zahvaljujući tinejdžeru koji je ove sezone glavna poluga Reala.

Prvo je u 68. minutu krunisao bolju igru Reala i donio mu izjednačenje, a onda je u nadoknadi vremena uz malo sreće prihvatio loptu koju mu je uputio Luka Modrić i utišao Kataloniju.

Izabranici Carla Ancelotija su pobedom nad ljutim rivalom zaseli na lidersku poziciju sa 28 bodova, dok je Barselona sada treća jer je ostala na 24.(Srpskainfo)