Ostalo

Elvedina Muzaferija u sutrašnjoj utrci će imati najbolji startni broj u karijeri

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica nalazi se u sjajnoj formi, a to potvrđuju vrhunski rezultati u posljednje vrijeme.

Sjajanom utrkom u noverškom Kvitfjellu, Visočanka je u discipini Super G Svjetskog kupa, danas zauzela deveto mjesto sa zaostatkom od jedne sekunde i devet stotinki za pobjednicom Larom Gut-Behrami.

Prvi put u karijeri Muzaferija se našla u top 10 skijašica Svjetskog kupa u superveleslalomu.

Novi benefit svoje vrhunske forme, osjetit će i sutra od 11 sati, kada je na rasporedu na istoj stazi još jedna Super G utrka. Bh. skijašica će imati najbolji start u karijeri, a to je 23. mjesto.

Tako da će biti malo olakšana situacija, da ukoliko ostvari dobar rezultat, u konačnici se plasira u finale superveleslaloma, koje je na rasporedu 22. marta u Saalbachu. Podsjetimo, Muzaferija je već osigurala finale u disciplini spust Svjetskog kupa 23. marta.

U ovoj sezoni bila je nadomak postolja u Svjetskom kupu, kada je završila na četvrtom mjestu na trci spusta u Crans Montani i upisala najveći rezultat karijere. Osvojila je prvi put u karijeri Evropa kup.