Džanan Musa vodio Real Madrid do pobjede nad Crvenom zvezdom

Košarkaši Real Madrida pobijedili su večeras na svom parketu beogradsku Crvenu zvezdu rezultatom 72:56.

Duel 4. kola Eurolige donio je drugi trijumf za Kraljeve. Gosti iz Beograda večeras u Madridu nisu imali previše šanse.

Real odlično ulazi u meč. Domaći sastav dominira u prvoj dionici i stvara velikih 15 poena prednosti nakon deset minuta igre – 25:10.

Dvocifrena razlika na semaforu zadržala se većim dijelom druge dionice. Ipak, Zvezda u jednom trenutku pravi seriju od 8:0 i spušta razliku na minus sedam (35:28).

Potpunog povrataka u prvom poluvremenu nije bilo. Real je bez većih problema čuvao prednost i na odmor odlazi s devet poena prednosti, 39:30.

Zvezda je uspjela u trećem periodu doći na samo minus dva (44:42). Međutim, Real potom pojačava ritam igre, igrala se mnogo bolja odbrana i razlika je ubrzo bila ponovo dvocifrena.

Nakon 30 minuta igre Kraljevi su imali 10 poena prednosti (54:44), ali gosti su bili veoma opasni i nisu se predavali.

U jednom trenutku Crvena zvezda dolazi ponovo do minus pet (59:54). Snage za nešto više na kraju ipak nisu imali, Real serijom od 10 povećava prednost i završava posao u ovom meču.

Na kraju su Kraljevi ostvarili uvjerljivu pobjedu od 16 razlike do koje ih je predvodio reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa.

Za 26 minuta na parketu Džanan je ubacio 13 poena (3/7 FG) uz četiri uhvaćena skoka. Gabriel Deck je imao 12, a Guerschon Yabusele 11 koševa.

Kod Crvene zvezde Banjamin Bentil je ubacio 17 koševa, a Luca Vildoza 10.