Navijači Crvene zvezde zviždali Džananu Musi. A onda ih je Zmaj odlučio utišati za sva vremena

Košarkaši Real Madrida savladali su u Beogradu ekipu Crvene zvezde rezultatom 79:59 u meču 18. kola Eurolige.

Kraljevi su prvu četvrtinu sjajnom igrom dobili sa 25:16.

Košarkaši Zvezde su u drugoj četvrtini igrali dobru odbranu, a napad predvođen sjajnim Nedovićem domaćinu je donio smanjenje zaostatka. Real je na poluvrijeme otišao sa četiri poena prednosti (38:44).

Zvezda je serijom 8:0 sjajno otvorila drugo poluvrijeme i došla do prednosti 42:38.

Real je tek poslije četiri minute treće četvrtine ubacio svoje prve poene u drugom dijelu.

Kraljevi su vratili u igru i finiš treće letvrtine odigrali dobro te u posljednju dionicu usli sa šest poena prednosti 57:51.

U posljednjoj četvrtini Real je pokazao dominaciju i došao do zasluženog trijumfa, a treba istaći da su košarkaši Zvezde tek nakon šest minuta postigli prve poene u drugoj četvrtini.

Real je do pobjede predvodio bh. reprezentativac Džanan Musa sa 19 poena i šest skokova. Publika u Beogradu nekoliko puta je izviždala našeg reprezentativca, no Musa nije mario za to.

Kod Kraljeva se istakao i Tavares koji je susret završio sa 17 poena i 12 skokova. Treba istaći da je ovaj sjajni centar bio nerješiva enigma za košarkaše Zvezde večeras.

U redovima Zvezde večeras je najzapaženiji nastup imao Nedović sa 18 poena.

Za Real Madrid ovo je bila 12. pobjeda ove sezone u Euroligi čime su ostali na vrhu tabele, dok je Zvezda upisala deveti poraz.