Dva najbolja golmana svijeta na jednoj utakmici se obrukala za sva vremena

Darwin Nunez je zabio fantastičan gol, a Mohamed Salah iskoristio kiks Thibauta Courtoisa za 2:0 vodstvo Liverpoola protiv Real Madrida u njihovom prvom međusobnom susretu osmine finala Lige prvaka. Međutim, madridska ekipa izjednačila je do kraja prvog poluvremena.

Oba pogotka postigao je Vinicius Junior. Brazilac je prvi zabio u 21. minuti, kada je iskosa, s 15-ak metara snažno puknuo i pogodio donji lijevi ugao golmana Liverpoola. Tada Alisson ništa nije mogao, ali je napravio veliku pogrešku u 36. minuti i tako poklonio Realu izjednačenje.

Joe Gomez odigrao je povratnu loptu svojem golmanu, koji ju je odmah pokušao vratiti saigraču. Međutim, Vinicius je radio pritisak pa ga je lopta pogodila u nogu i odbila se u gol.