Nova blamaža Redsa: Sredio ih i Brighton, uputili samo jedan šut

Tim sa juga Engleske sada je i na tabeli prestiogao Liverpool.

U 18. kolu engleske Premier lige sjajni Brighton je pred vlastitim navijačima s 3:0 deklasirao Liverpool. Dva gola zabio je Solly March, a treći je dodao bivši napadač Uniteda i Arsenala Danny Welbeck.

Brighton je danas potpuno nadigrao Liverpool o čemu svjedoči i podatak o tome da je De Zerbijeva ekipa držala preko 60 posto posjeda lopte, a izabranike Jurgena Kloppa ograničili su na jedan jedini udarac u okvir gola Roberta Sancheza.

Svi Brightonovi golovi bili su posebna atrakcija. Liverpool je u prvom dijelu sačuvao nulu, ali March ih je načeo već u 46. minuti kada je zakucao loptu u prazan gol nakon sjajne akcije.

Sedam minuta kasnije ponovno je matirao Alissona. Šlag na tortu stavio je Welbeck nakon što se žonglerskim potezom oslobodio Joea Gomeza u 81. minuti.

Ovom pobjedom Brighton je skočio na sedmo mjesto Premier lige i sada je dva boda ispred Liverpoola. U idućem kolu De Zerbi i ekipa gostuju kod Leicestera, a Liverpool dočekuje Chelsea. Brighton je prošle sezone pod Potterom bio deveti, što je najveći uspjeh u historiji kluba, a čini se kako bi De Zerbi mogao otići i stepenicu više. Ove sezone već su rušili Chelsea, Arsenal i United.