Dončić u dramatičnom finišu donio pobjedu Dallasu za 2-0 u seriji

Dallas je ostvario još jednu pobjedu u gostima kod Minnesote i poveo sa 2-0 u finalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

Domaći Timberwolvesi su sredinom druge četvrtine imali prednost od 18 poena (55:37) i ipak izgubili u dramatičnoj završnici, prenio je Sc Sport.

Vodila je Minnesota i 108:103 na minut i po prije kraja. No, prvo je Kyrie Irving trojkom smanjio na 108:106, a zatim na scenu stupio nevjerovatni Luka Dončić.

Nekoliko sekundi do završetka meča Slovenac je pogodio trojku preko centra domaćih Rudyja Goberta – 108:109. U posljednjem napadu Timberwolvesa, Naz Reid nije bio precizan u pokušaju za tri poena, uslijedilo je veliko slavlje Mavsa.

Dončić je zabilježio triple-double od 32 poena, 13 asistencija i 10 skokova. Irving je ubacio 20 poena.

Reid (23 poena) je bio najefikasniji kod Minnesote. Luka Garza nije ulazio u igru.

Serija se sada seli u Dallas, naredna utakmica na rasporedu je između nedjelje i ponedjeljka (2 sata).