"Divim se Edinu Džeki. U 99. minuti utakmice, Džeko uzima loptu na svom dijelu terena i..."

Fenerbahce je sinoć savladao Gaziantep sa 2:1 uz dva pogotka Edina Džeke. Turski mediji i navijači Fenera su prezadovoljni nastupom Džeke.

On je u debiju za Fener postigao dva gola u prvih 18 minuta i tako donio pobjedu istanbulskom gigantu protiv Gaziantepa.

Jedan od uglednih turskih novinara Tahir Kum osvrnuo se na potez Džeke iz posljednje minute utakmice kojim je naš fudbaler pokazao o kakvom se igraču radi.

“Divim se Edinu Džeki. U 99. minuti utakmice, Džeko uzima loptu na svom dijelu terena i prenosi je na drugu stranu. Najveći nedostatak Fenerbahčea svih ovih godina bio je igrač poput Edina Džeke – rekao je Kum u TGRT-ovoj emisiji posvećenoj utakmici.

Edin Džeko je prema analizi portala SofaScore dobio ocjenu 8.8. Imao je četiri udarca prema golu protivnika, 76% uspješnih pasova, sedam dobijenih od 12 duela.

Fener već u četvrtak igra narednu utakmicu, a očekuje ih revanš susret protiv Maribora u Sloveniji u sklopu 3. pretkola Konferencijske lige. „Žuto-plavi“ imaju prednost od 3:1 nakon duela u Turskoj.