KVALIFIKACIJE ZA SP: Francuska-BiH 92:56

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u gradu Pau protiv domaće selekcije Francuske igra susret 10. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Kao i u susretu protiv Mađarske, prije tri dana u Sarajevu u kojem su slavili sa 73:68, Zmajevi će nastupiti znatno oslabljeni bez Jusufa Nurkića, Džanana Muse, Miralema Halilovića, Emira Sulejmanovića, Edina Atića i Johna Robersona.

Dodatni problem za selektora Adisa Bećiragića predstavlja sinoćnja povreda na treningu Sanija Čampare, zbog koje je upitan i njegov nastup.

Zmajevi nakon prve četvrtine gube od favorizovane Francuske 17:13.

Kraj prvog poluvremena, Francuzi bolji. Na odmor odlaze sa plus 13. Kamenjaš nas koliko toliko drži u igri, ako se to može nazvati igrom.

Drugo poluvrijeme u francuskom Pauu je počelo, Litvanci obradovali Zmajeve savladavši Crnogorce u Morači.

Nakon trideset minuta igre, Zmajevi gube 15 poena razlike.

Završena je utakmica u francuskom Pauu. Nažalost, naša reprezentacija je poražena od favorizovane Francuske rezultatom 92:56. Težak poraz, ali se mora dalje. Kenan Kamenjaš sa 20 i Ajdin Penava sa 10 poeana najefikasniji Zamjevi večerašnje utakmice.