Košarka

DEBAKL SRBIJANSKE KOŠARKE Vječni derbi između Partizana i Zvezde neće se ni nastaviti

Druga utakmica finala prvenstva Srbije u košarci između Partizana i Crvene zvezde bit će registrirana 20:0 za Zvezdu, što znači da je ta ekipa osvojila i drugi bod u finalnoj seriji i odbranila naslov.

No, repovi će se i dalje vući nakon još jedne sramote za srpsku košarku.

Igrala se treća četvrtina utakmice u Beogradskoj areni kada su suci označili prekid i naredili da se tribine isprazne. Bilo je to pri rezultatu 57:45 za Partizan. Razlog prekida bili su predmeti bačeni u teren i uvrede Zvezdinim igračima i vodstvu koje nisu prestajale. Posebno je na meti Grobara, Partizanovih navijača, bila obitelj prvog čovjeka Zvezde Nebojše Čovića, prenio je SK.hr

Jedan od vođa navijača je preko megafona pokušao smiriti ostale, rekao im je da će utakmica biti prekinuta, ali nije pomoglo. Igrači Zvezde i stručni stožer kluba napustili su parket, potom su to napravili i suci, a kad je osiguranje pokušalo isprazniti dvoranu, navijači su počeli skandirati igračima Partizana da ne nastavljaju utakmicu.

Partizan je poslušao svoje navijače i odbio je nastaviti utakmicu. Nakon duge pauze srpski su mediji najprije objavili da će se susret nastaviti u četvrtak pred praznim tribinama, a onda je uslijedio neviđeni obrat. Navodno je spiker utakmice bio taj koji je objavio da će utakmica biti nastavljena dan kasnije.

“Jedini koji su mjerodavni su prvi sudac i delegat. Sve informacije dobivate od njih. Ono što je službeni spiker napravio, nemam za to objašnjenje”, rekao je za kolege sa srpskog Sport Kluba direktor Košarkaške lige Srbije Aleksandar Grujin.

“To se nije smjelo dogoditi i to je na štetu Partizana. Sve vrijeme sam bio u komunikaciji s delegatom i znam što je napravljeno, a sve je napravljeno u skladu s propozicijama natjecanja”, dodao je Grujin, potvrdivši tako da utakmica neće imati svoj nastavak.

Suci i igrači Zvezde su se vratili na parket i igračima Partizana je javljeno da imaju 15 minuta da se vrate ili će utakmica, a samim time i finalna serija (prvi dvoboj finala je dobila Zvezda rezultatom 89:88, a prvak je tko prije dođe do dvije pobjede) pripasti Zvezdi. Kako se niko od Crno-bijelih nije pojavio, suci su pričekali da istekne tih 15 minuta i odsvirali su kraj.

U kasnim satima srijede oba su se kluba oglasila.

Iz Partizana tvrde kako su od sudaca dobili informaciju da će se utakmica nastaviti sljedećeg dana te da su zbog toga dali slobodno igračima, dok je Zvezda, uz prihvaćanje nove titule, poslala jasnu poruku rivalima:

“Pokušaj spina, od priopćenja spikera da se utakmica nastavlja u četvrtak, preko zasipanja javnosti gomilom dezinformacija u trenucima kada se znalo da se utakmica mora nastaviti večeras uz pražnjenje tribina, imala su za namjeru da se jasna pravila pretvore u Partizanova pravila.”