Dallas preokrenuo protiv Oklahome: Luka Dončić upisao dabl-dabl

Košarkaši Dallas Mavericksa poveli su 2-1 u seriji druge runde na Zapadu savladavši Oklahoma City Thundera u trećoj utakmici serije rezultatom 105:101.

Luka Donćić

Dallas je, nakon breaka u Oklahoma Cityju, uspio da savlada Thunder i drugi put zaredom.

Izabranici Jasona Kidda su bolje otvorili meč i tokom većeg dijela prve četvrtine imali veću jednocifrenu prednost, da bi potom gost u finišu uvodnog kvartala i početkom narednog prvo anulirao zaostatak, a onda uveo i meč u egal.

Thunder se odlijepio tek početkom drugog poluvremena serijom 11:0, ali je potom doživio strmoglav pad i dozvolio rivalu da postigne 15 vezanih poena.

Potom se igralo u mini-serijama, da bi Mavericksi susret prelomili izuzetnom odbranom u finišu, kada su limitirali Thunder na samo dva poena ukupno u periodu od tri minuta, a sam i otišli na +6.

Oklahoma je već pet minuta pred kraj pristupila fauliranju centra Dallasa Dereka Livelyja (računajući na „pomoć“ u vidu lošeg izvođenja slobodnih bacanja), ali su Mavsi održali vođstvo i trijumfovali.

Naročito se u završnici igrala prava play-off košarka (od čega smo se u NBA ligi djelimično i odvikli zbog svega što se dešava u regularnom dijelu sezone). Naročito loše je tom prilikom prošao Luka Dončić, koji je na kraju meča bio sav crven od udaraca koje je dobio.

Dončić je ostvario double-double: 22 poena (7 od 17 iz igre) i 15 skokova. Zabilježio je i pet asistencija i dvije ukradene lopte. U finišu se naročito istakao – dva minuta pred kraj je „popravio“ izgubljenu loptu Irvinga i potom pogodio nakon prodora za +5, a bio je i dovoljno precizan penaldžija – tada mu je i publika skanirala „MVP“.

Istakli su je još i PJ Washington sa 27 poena, 6 skokova, 2 asistencije i Irving sa 22 poena, 5 skokova, 7 asistencija.

„SGA“ je predvodio Thunder sa 31 poenom, 10 skokova, 6 asistencija, ukradenom loptom i 5 rampi.