BiH visoko poražena od Portorika na startu Svjetskog prvenstva

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Portorika na otvaranju Svjetskog prvenstva koje se održava u Australiji rezultatom 82:58.

Naš tim je u ovom susretu izgledao dosta bezvoljno, tromo i bez svježine za razliku od naših suparnica, koje su naprosto odigrale partiju života. Osjetio se umor na Jonquel Jones, koja je dugo putovala i tek jučer se pridružila našem timu.

Katastrofalno ulazimo u utakmicu. Portorikanke su vodile od samog početka meča, a tokom prve četvrtine imale su i 18 poena razlike.

Na prvi odmor odlaze sa rezultatom 16:31, a odbrana naše selekcije u prvoj četvrtini nije postojala. Koliko smo bili nezainteresovani govori podatak da su naše djevojke u prvom periodu napravile samo jedan faul.

U drugoj četvrtini slična igra na terenu, Portorikanke su otišle na +16, ali brzo vraćamo sa dvije vezane trojke Jones i Džombete.

Ipak do kraja poluvremena nevjerovatne košarkašice Portorika na krilima Mye Hollingshed odlaze na 36:53 što je bio rezultat nakon prve dvije četvrtine.

Drugo poluvrijeme kao i prvo. Katastroflana igra naše selekcije, šut nas nije služio u odbrani nismo dobro pokrivali i Portorikanke su imale i 22 poena prednosti u jednom trenutku treće četvrtine.

Bilo je teško očekivati da će se nešto promijeniti u zadnjih deset minuta susreta, pa se samo čekao kraj susreta da se ovaj košmar završi.

Arella Guirantes je odigrala utakmicu karijere i predvodila Portoriko do pobjede sa 26 poena i devet skokova.

Kod naše selekcije Jonquel Jones je ubacila 15 poena i dodala osam skokova, solidnu rolu je imala i Miljana Džombeta sa 11 ubačenih poena.

BOSNA i HERCEGOVINA – PORTORIKO 82:58 (16:31, 20:22, 9:16, 13:13)

Naše djevojke u petak u 6 sati i 30 minuta po našem vremenu igraju utakmicu drugog kola, a protivnik je selekcija Kine.