Benzema nakon pobjede ušao u svlačionicu, uzeo mobitel, pa obradovao muslimane širom svijeta

Real Madrid savladao je Chelsea s 2:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Real je od 60. minute igrao s igračem više, a dva gola bila su im dovoljna za uvjerljivu prednost pred uzvrat. Strijelci su bili Karim Benzema u 22. i Marco Asensio u 75. minuti.

Real je s ovom pobjedom došao na korak do još jednog plasmana u polufinale Lige prvaka. Real je od samog početka bio dominantan, bolji i opasniji, Chelsea je s obzirom na viđeno, mogao i još teže stradati.

Karim Benzema nastavio je blistati u mjesecu ramazanu, a ovo mu je sedmi pogodak u zadnje četiri utakmice u svim takmičenjima.

Poslije utakmice Benzema je u svlačionici uzeo mobitel i porukom oduševio sve muslimane.

“Vidimo se u Londonu. Hala Madrid. Alhamdulillah”, napisao je sjajni napadač.

Pobjednik ovog dvomeča ide na pobjednika između Cityja i Bayerna. City je u prvom dvoboju pobijedio 3:0.