Austrija pobjedom nad Poljskom ostala u igri za osminu finala EP-a

Fudbaleri Austrije savladali su selekciju Poljske u 2. kolu grupne faze Evropskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj rezultatom 3:1.

Cijeli tok meča bio je dosta izjednačen, ali su Austrijanci na kraju ti koji su uspjeli odnijeti pobjedu.

Austrija je nešto bolje otvorila meč i kapitalizirala na dobroj igri već nakon 9 minuta. Sjajno je Mwene na prvoj stativi centaršutom pronašao Traunera koji glavom zabija za vodstvo.

Po jedna prilika na obje strane otišla je u nepovrat u sljedećih 15 minuta, Zalewski nije bio precizan za Poljake, a Arnautović je dozvolio da mu Szczesny odbrani šut iz odlične pozicije, a onda je na scenu stupio Piatek.

Igrala se 30. minuta, prvo je Bednarek blokiran od austrijske zadnje linije u kaznenom prostoru, lopta je došla do Piateka koji nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu.

To je bio rezultat prvog poluvremena, iako je Poljska imala nekoliko dobrih prilika za potpuni preokret.

U drugi dio igre Austrijanci su ponovo ušli sa namjerom da zagospodare terenom, a to su i uspjeli uraditi, iako se Poljska dosta dobro držala na početku drugog poluvremena.

Ipak, Austrijanci su u 67. minuti uspjeli još jednom prevariti odbranu Poljske i preko Baumgartnera uspjeli postići sjajan pogodak nakon odlične kretnje Arnautovića, koji je odvukao odbrambene igrače protivnika.

Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti kada je golman Poljske srušio Sabitzera u šesnaestercu u situaciji 1 na 1, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Marko Arnautović.

Laimer je u 86. minuti meča mogao još više povećati dovstvo Austrije, no Laimer nije bio precizan, piše N1.