Kamerun i Srbija u pravoj golijadi odigrali 3:3 i podijelili bodove

Fudbaleri Srbije i Kameruna odigrali su susret 2. kola Grupe G, prvu utakmicu današnjeg rasporeda na Mundijalu u Kataru.

Obje ekipe su ovaj susret dočekale bez bodova nakon 1. kola, pa je jasno koliko im je značio današnji ovaj međusobni okršaj.

Dobro je počelo za Kamerun kada je pogodio Castelletto u 29. minutu. Ipak do kraja prvog poluvremena Srbi preokreću na 2:1 golovima Pavlovića i Milinković-Savića. Potom je u u 53. minuti Mitrović povisio na 3:1, da bi potom uslijedio veliki pad Srbije i dva gola Kamerunaca, a pogađali su Aboubakar i Chupo-Moting u 64. i 66. miuti utakmice.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao.

90+6. – Kraj utakmice.

87. – Ulazimo u finiš meča, sve smo bliži konačnom remiju.

77. – Dramatičan finiš nas očekuje na ovom meču.

66. – GOOOL!! Choupo-Moting pogađa za 3:3 nakon asistencije Aboubakara, nevjerovatna utakmica na stadionu Al Janoub!

64. – GOOOL! Smanjio je Kamerun na 2:3 nakon provjere VAR-a, strijelac je Aboubakar!

60. – Očekuje se ofanziva Kameruna u nastavku utakmice, međutim, “Lavovi” ne djeluju kao ekipa koja je sposobna da napravi neki preokret ovdje.

53. – GOOOL! Mitrović donosi Srbiji vodstvo 3:1. Nova asistencija Živkovića.

46. – Nastavljena je utakmica.

45+6. – Kraj prvog dijela.

45+4. – GOOOL!! Milinković-Savić sada donosi potpuni preokret Srbiji koji vode 2:1! Povukao je loptu par metara i sa oko 16 metara snažno po zemlji šutirao u donji desni ugao. Asistencija pripada Živkoviću.

45. – GOOOOL! Pavlović pogađa za 1:1! Iskoristio je dobar ubačaj Tadića.

40. – Pokušava Srbija u finišu da poravna rezultat, ali igra “Orlova” je prosto beizdejna.

29. – GOOOOL!! Vodi Kamerun 1:0! Castelletto je strijelac.

13. – Mitrović pogađa stativu!

8. – Otvorena utakmica na obje strane, s dosta kontakta i sitnih faulova. Neće se vjerovatno ovdje rezultat znati do samog finiša.

1. – Počela je utakmica na Al Janoub stadionu.

Nije Srbija uspjela da izdrži konstantan pressing 10 igrača Brazila tokom 90 minuta koji su na terenu djelovali neumorno i koji su pobjedom 2:0 (Srbija je još i dobro prošla) pokazali da su ipak klasu iznad izabranika Dragana Stojkovića.

Na drugoj strani Kamerunci su naivno doživjeli poraz u 1. kolu od Švicarske, te kao i Srbija popravni imaju u 2. kolu.

Da li će Mitrović, Tadić, Jović, Milenković, Milinković-Savić… biti dovoljni Srbiji da ostvari pobjedu danas i ostane u utrci za jedno od prva dva mjesta, ostaje da se vidi.

U istoj grupi od 17 sati snage će odmjeriti Brazil i Švicarska.