Zvijezda 09 dobila Slogu golom Emanullaha Blaževića

Zvijezda 09 je uspjela ostvariti veliku pobjedu u 4. kolu Premijer lige BiH, u povratničkoj sezoni u elitni rang našeg fudbala.

Sa 1:0 je tim iz Etno sela Stanišići pobijedio dobojsku Slogu Meridian, a čovjek odluke bio je Emanullah Blažević.

Pogodio je u 86. minuti.

Tako je Zvijezda 09 osvojila prve bodove u povratničkoj sezoni u elitnom rangu bh. fudbala, nakon tri poraza u prva tri meča. Sloga je trenutno također na tri osvojena boda.

Domaći su diktirali tempo igre u uvodnim minutama, ali na uzbuđenja se čekalo jako dugo.

Tek sredinom prvog poluvremena gosti su prijetili nakon kornera, ali golman Zvijezde 09 Jelovac bio je siguran.

U 37. minuti je Redžić šutirao s distance, ali još jednom je dobro postavljen Jelovac.

Prvu priliku u nastavku imali su domaći. Godswil je šutirao, a Šćekić zaustavio taj pokušaj. Potom Siniša Dujaković šutira preko gola.

U 63. minuti Šipovc izlazi sam pred Jelovca, ali sjajno brani golman Zvijezde 09 i spašava svoj gol i tim.

Nakon toga Dujaković prijeti za domaće, ali ostaje rezultat nepromijenjen.

U 77. minuti je Godswill mogao postati heroj domaćina, ali poslao je loptu tik pored stative. U 84. minuti Danonski trese prečku gostiju, za koje dva minuta poslije nije bilo spasa.

Blažević je tada postigao pobjedonosni gol za Dobojlije!

Završilo je 1:0.