Sport

Zrinjski se još nije oporavio od šoka u Evropi, Borac im nanio već drugi poraz u samo tri kola

Danas je Zrinjski poražen od strane Borca u Bosanskom Novom, a u ovom meču 8. kola Premijer lige BiH Banjalučani su slavili s minimalnih 1:0. Tako je na sjajan način svoj drugi mandat na klupi Borca započeo Vinko Marinović.

Teren je na startu utakmice brzo bio potopljen zbog silovitog pljuska i očito očajne drenaže. Igralo se na potpuno neuslovnom terenu, a Borac je poveo u 18. minuti autogolom Josipa Čondrića, golmana Mostaraca.

Goran Zakarić je tada izveo korner i poslao nezgodnu loptu u peterac gostiju, a Čondrić je pogriješio i ona je završila u mreži za 1:0.

Prijetio je Borac i u 26. minuti preko Nedeljka Piščevića, ali njegov šut s distance završio je iznad prečke. Zrinjski je do prve šanse došao u 28. minuti. Tada je Denis Maradinci ubacio za Nemanju Bilbiju, ali je on slabo zahvatio loptu glavom.

Alen Jurilj lijepo prolazi po lijevoj strani u 36. minuti, ali nije se mogao izboriti s nestvarno velikim lokvama na terenu na kojem se ne može igrati fudbal, te je propala dobra situacija za Borac. Pet minuta poslije prijetio je Petar Sučić, ali nije imao problema Nikola Ćetković nakon njegovog udarca s 25 metara.

Do kraja poluvremena igrači su se borili da šutnu loptu u vaterpolo uslovima, a sudiji Kazlagiću nije palo napamet da prekine ovaj meč jer apsolutno ne postoje uslovi za njegovo odigravanje.

Na startu drugog dijela Borac je mogao do drugog gola, ali veliku priliku ne koristi Zakarić. Šutirao je pored gola iz idealne pozicije.

Bilo je to u 48. minuti, a već u 50. prijeti i Lukić, ali njega zaustavlja Čondrić.

Uslijedio je mirniji period igre u Bosanskom Novom, a potom je Zrinjski pokušao napraviti pritisak i izvesti ofanzivu na gol Nikole Ćetkovića. Ipak, tu ofanzivu “sasjekao” je njegov fudbaler Josip Ćorluka, koji na početku ove sezone donosi katastrofalne odluke. Oštro je startovao na Nedeljka Piščevića i zaradio drugi žuti karton, te isključenje…

Interesantno, to mu je već treći crveni karton u sezoni i zaista je nevjerovatno šta se dešava s Ćorlukom… Podsjetimo, pocrvenio je protiv Željezničara i u Konferencijskoj ligi protiv Tobola.

Do kraja utakmice ostalo je 1:0 i Borac je upisao važna tri boda.