Zrinjski prošao u finale Kupa BiH

U Mostaru se igra uzvrat polufinala Kupa Bosne i Hercegovine između domaćeg Zrinjskog i gostujuće ekipe Sloge Meridian. Prvi susret u Modriči završen je bez golova, a Mostarci su u uzvratu ostvarili ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0.

Zrinjski

Treneri Željko Petrović i Vlado Jagodić su se odlučili uzvrat početi sa sljedećim sastavima:

ZRINJSKI: Karačić, Šunjić, Barišić, Memija, Ilinković, Abdurahimi, Corda, Bradarić, Ćuže, Bilbija, Mulahusejnović.

SLOGA: Trako, Grabež, Varga, Nikolić, Redžić, Milanović, Popara, Kvesić, Predragović, Božičković, Mrkaić.

Glavni sudija susreta je Admir Musić.

Između utakmica polufinala, Zrinjski je ostvario dvije domaće pobjede protiv Zvijezde 09 i gradskog rivala Veleža, dok su gosti u period između utakmica Kupa Bosne i Hercegovine odigrali tri utakmice, poraženi su od Željezničara na domaćem terenu i Borca na gostovanju, ali su pobjedu slavili u polufinalu Kupa RS-a.

Današnji meč je počeo kratkom svečanom ceremonijom prilikom koje je Kerim Memija dobio dres sa brojem 100 u znak jubilarnog stotog nastupa za Plemiće.

Obje ekipe su svjesne uloga u ovaj uzvratni susret ušle prilično oprezno pa u prvih deset minuta nije bilo izglednijih šansi, najozbiljnijiu priliku propustio je Abdurahimi jer je glavom šutirao preko gola.

Odličnu priliku imao je Mulahusejnović u 14. minuti, ali je njegov udarac otišao pored gola. Nemanja Bilbija u sljedećem napadu prijeti, ali gosti Bilbijin pokušaj odbijaju u korner.

Gosti su preko Grabeža zaprijetili u 26. minuti, ali uprkos kvalitetnom solo prodoru, Grabežov udarac je bio neprecizan.

GOOOOL Silvio Ilinković direktno iz slobodnog udarca dovodi domaćina u vodstvo.

U sudijskoj nadoknadi nije bilo promjene rezultata

pa je domaćin na pauzu otišao sa prednošću od 1:0.

Vlado Jagodić je već na početku prvog poluvremena izvršio jednu izmjenu, Dejan Popara je ostao u svlačionici, a na terenu se našao Mrzić.

Gosti su sa jasnim ambicijama ušli u drugu poluvrijeme pa su zaprijetili udarcem sa distance, ali golman domaćih je bio na visini zadatka.

Ilinković u 54. minuti dobija prvu javnu opomenu na večerašnjem susretu.

Dvostruka izmjena u Zrinjskom, u igru su ušli Malekinušić i Ramić umjesto Abdurahimija i Ilinkovića.

Rezervista Malekinušić samo minut nakon ulaska u igru upisuje asistenciju.

GOOOOL Mario Ćuže u 57. minuti donosi prednost domaćinu od 2:0.

Sjajno je Ćuže ispratio centaršut Malekinušića i našao se na pravom mjestu te sproveo loptu u nebranjeni dio mreže.

GOOOOL Igrao se 63. minut kada je Nardin Mulahusejnović postigao gol za 3:0

Ćuže je upisao asistenciju, a Mulahusejnović sjajno iskoristio priliku u kojoj se našao i rutinski savladao Traku.

Nakon gola kojim su domaći došli do 3:0 uslijedila je revija izmjena obje ekipe, priliku za igru su dobili mahom mladi igrači koji ove sezone nisu igrali mnogo, kod gostiju su to bili Batar, Tahrić, Brnović, a kod domaćih priliku za igru dobili su Savić, Ivančić, Tičinović.

Do kraja je viđen veliki broj prekida koji nisu donijeli promjenu rezultata što je značilo da Zrinjski sa ukupnih 3:0 prolazi u finale Kupa Bosne i Hercegovine gdje ga čeka aktuelni jesenji prvak i prvoplasirana ekipa domaćeg prvenstva FK Borac.

Zanimljivo je da će se ove dvije ponovo susresti za samo tri dana kada će igrati ligaški duel, s tim da će domaćin biti ekipa Sloge.

Polufinale Kupa BiHHŠK Zrinjski – FK Sloga Meridian 3:0 (S. Ilinković 40’, M. Ćuže 57’, N. Mulahusejnović 63’)