Zrinjski odnio bodove sa Grbavice, Sarajevo konačno slavilo

U okviru 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine derbi susret odigrali su FK Željezničar i HŠK Zrinjski.

Konačan rezultat glasio je 1:0 za Zrinjski.

U 30. minuti Zrinjski je stigao do vodstva. Fantastičan udarac uputio je Mario Tičinović sa nešto više od 16 metara. Lopta je završila u mreži Plavih čiji je golman bio nemoćan.

Treba reći da su Plavi tražili jedanaesterac prije gola Zrinjskog, ali glavni sudija Irfan Peljto nije pokazao na bijelu tačku čime je izazvao bijes domaće publike.

Plemići su do kraja sačuvali prednost i bodove odnijeli u Mostar.

Sarajevo bolje od Borca

Jedan od derbija 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino polje odigrali su FK Sarajevo i FK Borac, a Bordo tim je slavio sa 1:0.

U 59. minuti Sarajevo je povelo. Sa desne strane centrirao je Irfan Ramić, a loptu je glavom u mrežu poslao Dal Varešanović. Odmah nakon gola sjeverna tribina Bilinog polja je “proključala” – zapaljen je veći broj baklji.

Glavni sudija današnje utakmice bio je Mateo Musa iz Čitluka kojem su članovi i navijači Sarajeva imali mnogo toga za prigovoriti.