Zrinjski nastavio šampionski pohod

Zinjski je ostvario pobjedu u hercegovačkom derbiju, odigranom u sklopu 24. kola m:tel Premijer lige BiH, prenosi SC Sport.

Do 12. vezane pobjede (u svim takmičenjima) Plemići su došli danas na stadionu Bare u Čitluku protiv Širokog Brijega.

Već u trećoj minuti nakon kornera Zrinjskog Bilbija je odlično šutirao, ali je još bolje Josipović odbranio.

Četiri minute poslije, Ilinković je ubacio nakon prekida, Josipović zaplivao u prazno, a Stanić loptu poslao u mrežu, za vodstvo Zrinjskog od 1:0. Djeluje da je tom prilikom nogometaš Plemića igrao rukom, ali arbitri nisu reagovali.

Zrinjski je i nakon gola držao loptu u svojim nogama, gosti su teško dolazi do posjeda, ali i do gola domaćina.

U 18. minuti kontranapad Zrinjskog Ćuže je usposlio Bilbiju, koji se našao u šesnaestercu i šutirao, međutim Josipović je odbranio njegov odarac.

Desetak minuta poslije, Ćuže je pokušao glavom, ali bez opasnosti po gol Širokog Brijega. Četiri minuta poslije Ilinković je sjajno pokušao nakon odlične solo akcije, međutim lopta je otišla pored gola.

Ivančić je izveo korner u 42. minuti, a Stanić je pokušao glavom, odbranio je Josipović, a lopta je na kraju došla do Bilbije koji je loše šutirao.

Samo minut poslije mogao je Široki Brijeg do izjednačenja, Kpan je pokušao glavom nakon centaršuta, ali je lopta otišla nekolo centimetara pored stative.

Pokušao je Lukić sa distance u nadoknadi poluvremena iznenaditi golmana Zrinjskog, međutim nije bio precizan.

Plemići su udvostručili prednost u 51. minuti, kada je s bijele tačke bio precizan Nemanja Bilbija. Prethodno je Oliveira srušio Ćužea u šesnaestercu Širokog.

Ipak, tračak nade za goste javio se u 57. minuti. Oliveira je uputio odličan centaršut u kazneni prostor Mostaraca, a Kpan je iz prve šutirao i pogodio suprotni kut Marićevog gola – 2:1.

Kolosalnu priliku za izjednačenje imao je Pejić u 66. minuti, nakon dubinskog pasa Tomića. Sam je istrčao ispred Marića, ali golman Zrinjskog je izašao kao pobjednik iz tog duela.

Pitanje pobjednika riješeno je u 82. minuti. Ćorluka je probio stranu i ubacio, na pravom mjestu neumoljivi Bilbija, koji glavom šalje loptu u mrežu Širokobriježana – 3:1. To je 17. gol prvog strijelca PLBiH ove sezone.

Do kraja derbija rezultat se nije mijenjao. Zrinjski se tako učvrstio na liderskoj poziciji, a Široki Brijeg ugrozio svoje treće mjesto (Željezničar ima samo bod manje).

Zrinjski – Široki Brijeg 3:1 (Stanić 7’, Bilbija 51’ penal i 82’ – Kpan 57’).