Sport

Zrinjski na krilima Ćužea u Doboju savladao Slogu!

Ekipa Zrinjskog stigla je do nove pobjede, pošto je u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Doboju savladala Slogu s 3:1.

Igrač utakmice bio je Mario Ćuže s dva gola, a Plemići su tako upisali čak 24. trijumf sezone i stigli do brojke od 75 bodova, dok Sloga nastavlja borbu za opstanak.

No, treba reći da je Sloga i dalje u dobroj poziciji jer ima 34 boda i vjerovatno će joj samo jedan u posljednja dva kola biti dovoljan da ostane među elitom.

Sloga je danas šokirala Zrinjski u uvodnom dijelu i već u 2. minuti je povela sa 1:0! Snažno je iskosa šutirao Krstovski, Topić je odbio loptu, a Baštić je potom zakucava u rašlje gola gostiju.

No, nije se dugo čekalo na odgovor Zrinjskog. U 10. minuti su domaći ostavili previše prostora Ćužeu, koji to koristi i rutinski matira Traku za 1:1.

Prijetila je Sloga potom nakon kornera, ali je u posljednji tren izblokiran šut jednog njenog igrača.

Veliu je priliku u 27. minuti propustio Kiš, koji je sa četiri metra loptu poslao nebu pod oblake.

U 29. minuti se dva puta odbranama istakao golman Trako. Prvo je zaustavio udarac Ćužea, a potom i Ilinkovića.

Do preokreta Zrinjski stiže u 35. minuti. Tada je odbrani Sloge po ko zna koji put pobjegao Ćuže, a Milanović ga je srušio u kaznenom prostoru. Penal je sigurno izveo Kiš za 1:2.

Imao je Kiš i veliku priliku u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, ali Trako je odbranio.

Mirno je bilo na otvaranju drugog dijela, a prvi je prijetio Kamenar, no bio je neprecizan.

Baštić je u 59. minuti oprobao svoj udarac s 20 metara, ali je Topić odbranio.

Bilo je nakon toga dugo mirno i nije se mnogo toga dešavalo, da bi u 79. minuti Zrinjski stigao do trećeg gola.

Užasno je nakon kornera reagovao Trako i boksovao loptu do Ćužea, koji praktično s gol-crte pogađa za 3:1.

Nakon toga je Zrinjski lagano priveo meč kraju i rutinski slavio, prenosi SCSport.ba.