Zmajevi se porazom oprostili od Mundobasketa: Ni pobjeda ne bi bila dovoljna

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Szombathelyju od selekcije Mađarske rezultatom 87:77 u okviru posljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Time su se naši košarkaši oprostili od Mundobasketa, ali ni pobjeda ne bi bila dovoljna da se kvalifikuju, s obzirom na to da je Crna Gora savladala Češku rezultatom 88:70.

Zmajevi su sjajno otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini je u jednom trenutku vodili 23:16, ali uslijedio je veliki pad u igri u drugoj dionici, pa su Mađari otišli na odmor sa solidnom zalihom 46:37.

Zmajvi se u nastavku rezultatski vraćaju u utakmicu, pa je semafor osam minuta prije kraja pokazivao 66:66. Od tada se igra utakmica na jedan posjed, a u finišu bolje se snalaze Mađari i pogađaju nekoliko vezanih šuteva.

U sastavu BiH najefikasniji je bio John Roberson sa 22 poena, pratili su ga Miralem Halilović sa 15 i Adin Vrabac sa 14 koševa.

Mađare je do pobjede predvodio Szilard Benke sa 19 poena, Janos Eilingsfeld je dodao 18, a zapažen je bio i Adam Somogyi sa 16 ubačaja.