Zlatko Dalić ponizio fudbalera iz BiH: Ovo dugo nije viđeno na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska reprezentacija nakon penala je slavila protiv Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

U četvrtfinalu Hrvatska će igrati protiv boljeg iz duela Brazila i Južne Koreje, koji se igra večeras od 20 sati. Nakon dva produžetka rezultat je bio 1:1, a heroj utakmice bio je Dominik Livaković koji je odbranio tri penala u raspucavanju.

Japan je poveo golom Celticovog Daizena Maede u 43. minuti, a Hrvatskoj je izjednačenje donio Ivan Perišić u 55. minuti. Nekoliko minuta nakon njegovog gola, Zlatko Dalić je umjesto Brune Petkovića na teren poslao Antu Budimira, kojem je to prvi nastup na SP-u.

Budimir, rođeni Zeničanin, je na terenu proveo otprilike 45 minuta, nakon čega je Dalić na početku drugog produžetka umjesto njega na teren poslao Marka Livaju.

Situacija u kojoj isti igrač uđe i izađe iz igre na istoj utakmici nije puno puta viđena u utakmicama Hrvatske na velikim natjecanjima.