Željezničar u drugom poluvremenu slomio Slogu

Fudbaleri Željezničara na Grbavici su savladali Slogu sa 4:1, a apsolutni junak ove pobjede u 23. kolu Premijer lige bio je Santos Clerismario.

Brzonogi Brazilac bio je potpuno neuhvatljiv za Dobojlije danas, postigao je dva gola nakon kontranapada, a izborio je i penal koji je realizirao Štilić, prenosi SC Sport.

Nije bilo previše uzbuđenja u uvodnim minutama, a prvu priliku vidjeli smo u 13. Tada je Đorić jako dobro centrirao s desne strane, ali očajno je pred golom reagovao Stevanović.

Dominirala je Sloga i u narednim minutama, a Željezničar nikako nije mogao da zadrži loptu u svojim nogama.

Međutim, u 21. minuti sijevnuo je kontranapad Plavih preko desne strane. Drljo je pobjegao odbrani Sloge, potom pronašao Santosa na drugoj strani, a Brazilac pogađa za 1:0!

Prilikom slavlja je Santos skinuo dres, pa je tako na bizaran način zaradio suspenziju. Naime, dobio je svoj treći žuti karton sezone i propustit će duel s Leotarom u narednom kolu…

U 27. minuti je opet Željo prijetio nakon kontre, ali Drljo je ovaj put loše šutirao.

Sloga do poravnanja dolazi u35. minuti. Mihajlović je prevario Galića, a onda odigrao povratni pas za Lalića, koji od stativu zakucava loptu u gol za 1:1.

Puno bolje Željo ulazi u nastavak. Santos lijepo ubacuje s lijeve strane, Brajlović griješi ispred rezerviste Krpića, ali Nikolić spašava Slogu.

Otvorila se nakon toga opet potpuno neoprezno Sloga, a u 50. minuti je sijevnuo novi kontranapad domaćina.

Ovaj put ga je povukao Krpić, a potom je, baš kao i Drljo u prvom dijelu, pronašao brzonogog Santosa na drugoj stativi, a on pogađa za 2:1.

U 54. minuti je Santos možda mogao i odlučiti meč, ali je promašio veliku šansu. Neometan je sa šest metara poslao loptu preko gola.

Potom i Krpić izlazi sam pred Brajlovića, ali golman Sloge ga zaustavlja.

Nastavljeni su siloviti napadi, a u narednom golman Brajlović ruši Santosa, kojeg je divno proigrao Štilić i to je penal.

Štilić je namjestio loptu na kreč i u 60. minuti donosi Željezničaru 3:1.

Imao je u 76. minuti Štilić šansu nakon greške odbrane Sloge i dodavanja Amoaha, ali nije uspio lobovati Brajlovića.

Tačku na utakmicu u 79. minuti stavlja rezervista Amoah. Ukrao je loptu nakon lošeg dodavanja Popare, izašao sam pred Brajloivća i matirao ga za velikih 4:1.

Mogao je Santos u finišu do hat-tricka, ali propustio je jednu dobru šansu. Završilo je 4:1.