Završeno prvo kolo u grupi B: Bale zabio za Vels na Mundijalima nakon 58 godina, dovoljno za remi protiv Amerikanaca

Reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Velsa remizirale su 1:1 u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Kataru, te smo tako samo dobili potvrdu da ćemo vidjeti veliku borbu za drugo mjesto u grupi B između ovih selekcija.

Blizu je pobjedi ovdje bila Amerika, koja je dugo vodila sa 1:0 golom Timothyja Weaha, ali Vels se poraza spasio golom Garetha Balea iz penala u finišu meča.

Od početka utakmice je sjajno igrala selekcija Amerike, nizale su se opasne situacije pred golom Hennesseya, koji kapitulira u 36. minuti.

Odigrali su Amerikanci fenomenalnu akciju, a golom ju je, na asistenciju Pulišića, krunisao Timothy Weah, sin legendarnog Georgea Weaha.

Zaigrao je Vels bolje u drugom poluvremenu, te je bio sve opasniji, a do poravnanja je mogao u 64. minuti. Tada je Mepham odlično šutirao glavom sa sedam metara, ali Turner sjajno brani!

Činilo se da je nakon toga Amerika opet uspostavila inicijativu i kontrolu utakmice, ali u 80. minuti je Gareth Bale srušen u kaznenom prostoru i to je penal za Vels!

Bale je i izveo jedanaesterac, te je bio siguran za 1:1!