Zabrinjavajuće slike iz Amerike, Nurkić žestoko nastradao

Golden State Warriorsi pobijedili su Portland Trail Blazerse 131:98 u pripremnoj utakmici za početak nove NBA sezone.

U odsustvu najvećih zvijezda ekipe, JaMychal Green (osam skokova) i Moses Moody ubacili su svaki po 20 koševa za pobjednički tim koji je u predsezoni na omjeru pobjeda i poraza 3:1. Blazersi su na 1:4.

Za sastav iz Portlanda 17 minuta odigrao je Jusuf Nurkić. Utakmicu je završio sa 16 poena, od kojih je 12 ubacio s crte slobodnih bacanja, četiri skoka i jednom asistencijom. Ipak, ono o čemu se priča nakon utakmice nije neki njegov atraktivni potez već udarac koji je pretrpio u tom susretu.

Dogodilo se to pred kraj druge četvrtine kad je branio napad Jamesa Wisemana (18 poena, sedam skokova). Centar Warriorsa laktom ga je udario u lice nakon čega je Nurkić pao na parket. Prije izvođenja slobodnih bacanja držao se za čeljust.