(VIDEO) Užas na Kosovu: Golman očigledno zna koji rezultat mora da bude na kraju utakmice

Često se za Premijer Ligu Bosne i Hercegovine u navijačkim krugovima govori da je puna namještenih utakmica i rezultata, a to nije slučaj samo unutar granica naše zemlje. Ono što se desilo na Kosovu šokiralo, ali i nasmijalo svjetsku fudbalsku javnost.

U utakmici posljednjeg kola kosovske lige ekipa Ferizaja, koja se bori za opstanak, igrala je na domaćem terenu protiv Dukagjinija i na kraju uspjela slaviti rezultatom 2:1 i obezbijediti play off za ostanak u ligi.

Način kako su do pobjede došli je sporan. Naime, sudija ovog meča pri rezultatu 1:1 produžio je utakmicu nevjerovatnih 15 minuta, a upravo u 15. minuti nadoknade regularnog vremena domaći su došli do spasonosnog pogotka.

Prilikom postizanja pogotka, kojeg je postigao Fazliu, golman gostiju bez ikakve sumnje mogao je uhvatiti loptu rukama, ali učinio je sve da izbjegne loptu i propusti je u gol. Kombinacija sve toga je komičan dokaz da utakmica nije bila “čista”, prenosi N1.