Tenis

VELIKI USPJEH MLADE BH. TENISERKE Sarajka osvojila prestižni teniski turnir u Dubaiju

Talentovana bh. teniserka Amajla Kadrić, članica Teniskog kluba Bosna iz Sarajeva, osvojila je prvo mjesto na turniru Global Junior Tour Tournament Dubai BOWL by TEN-PRO 2023.

Na ovom turniru, koji se ovih dana igrao u prijestolnici Ujedinjenih Arapskih Emirata, mlada Sarajka bila je predstavnica naše zemlje, te se takmičila u kategoriji teniserki rođenih do 2013. godine i osvojila sjajno prvo mjesto.

Na ovom respektabilnom turniru učestvovali su mladi teniseri iz 46 zemalja svijeta i to sa svih kontinenata, piše Sport1.oslobodjenje.ba.

Takmičenja su održana u kategoriji U10, U11, U12, U13, U14, U15, U16. Tri najbolje teniserke iz svojih grupa na kraju su odmjerile snage, a naša mlada i vrlo talentovana igračica pobijedila je na kraju Ruskinju Arinu Churaevu sa 2:0 (po setovima 6:0, 6:4).

Ona je tako osvojila turnir Global Junior Tour Tournament Dubai BOWL by TEN-PRO. U svojoj grupi je bila prva i uspješna protiv mladih teniserki iz Italije, Turske, Kazahstana i Emirata.

Kadrić pravi uspješne rezultate i osvaja turnire širom Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske.

Trenutno je prva na rang-listi Teniskog saveza BiH za igračice do 10 godina.