Velež zakazao finale Kupa BiH protiv Zrinjskog

Velež je i u revanš susretu polufinala Kupa savladao Željezničar s 1:2 (prvi susret Rođeni su dobili sa 1:0), te tako zakazao gradski derbi protiv Zirnjskog u finalu Kupa BiH ove sezone.

Željezničar na svojoj Grbavici odlično otvara utakmicu, u 6. minuti Santos je prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac, gdje se našao Beća koji snažnim udarcem matira Hadžikića za 1:0.

Zatim Velež uzvraća. Pršeš je izveo korner u 16. minuti, lopta je došla do Zvonića, koji udarcem glavom pogađa same rašlje gola Željezničara za 1:1.

Plavi su imali priliku u 27. minuti. Drina je ubacio loptu, Jašarević vratio povratni pas u šesnaesterac, a Hodžić je veoma loše na kraju šutirao.

U finišu prvog poluvremena, Šikalo je ubacio loptu pred gol domaćih, Haskić je odlično šutirao, ali Bender je odbranio.

Velež je do preokreta došao 72. minuti. Haskić je sjajnim pasom izbacio Anđušića u stopostotnu priliku, ofanzivac Rođenih ne griješi u takvoj situaciji i pogađa za 1:2.

Ostalo je 1:2 do posljednjeg zvižduka sudije Dragana Petrovića.