Sport

Velež stigao nadomak polufinala Kupa BiH, Haskić briljirao u stravičnim uslovima

Fudbaleri Veleža nastavili su sa odličnim partijama na startu drugog dijela sezone, te su večeras u nemogućim uslovima u Modriči savladali Slogu sa 3:0.

Mostarski Velež gostuje u Modriči

Bio je to prvi meč četvrtfinala Kupa BiH, a Rođeni su pobjedom sigurno napravili veliki korak ka plasmanu u polufinale. Čovjek odluke bio je Nermin Haskić, koji je postigao hat-trick.

Susret je kasnio pola sata zbog čišćenja snijega na stadionu Dr. Milan Jelić u Modriči, a nakon što je počeo bilo je jasno da će se nogometaši obje ekipe itekako mučiti na katastrofalnom terenu.

Prvu ozbiljniju šansu imao je Velež, Haskić je šutirao iskosa, ali bio je neprecizan.

Već u 15. minuti trener domaćih Zoran Ćurguz bio je primoran zamijeniti povrijeđenog Lalića, u igru je ušao Dadić.

Zatim je uslijedio period meča u kojem je Sloga pokazala nešto više, ali osim jalovih dalekometnih šuteva Dobojlije ipak nisu konkretnije zaprijetile golu Mostaraca.

Prinudnu izmjenu u 30. minuti morao je napraviti i trener mostarske ekipe Nedim Jusufbegović. Povrijedio se Halilović, umjesto njega ušao je Anđušić.

Haskić je dobru priliku imao i u 44. minuti nakon kontranapada, ali gađao je u golmana Traku.

Rezultatom 0:0 zaključeno je prvih 45 minuta.

Bolji je Velež bio i na otvaranju drugog dijela, a dobru igru je krunisao u 53. minuti. Haskić se tada sjajno snašao i pogodio na centaršut Vehabovića za 1:0.

Mogao je Haskić deset minuta poslije i do drugog gola, ali njegov udarac glavom brani golman domaćih. Dvije minute poslije nova prilika za Rođene, ali golman Trako u posljednji tren reaguje ispred Haskića.

Veliku grešku u 73. minuti pravi golman Rođenih Bogdanović, koji nakon toga i ruši jednog igrača Sloge i to je penal za domaće! Odgovornost je preuzeo Starčević, ali Bogdanović se iskupio za grešku i odbranio penal!

Dvanaest minuta prije kraja domaći ostaju s igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Dadić.

Stigao je brojčanu nadmoć iskoristiti Velež u samom finišu. U 87. minuti rezervista Tino Blaž Lauš krade loptu neopreznom Šauli u kaznenom prostoru, te šalje loptu do Haskića, kojem nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Nije tu bio kraj problemima za Slogu, pošto Haskić u nadoknadi dolazi do hat-tricka, kada pogađa na ubačaj Vehabovića.

Završilo je 3:0, a Velež je napravio veliki korak ka plasmanu u polufinale, pošto mu sad preostaje da odradi posao pred svojim navijačima za 14 dana.