Velež protutnjao Dobojem

Velež je danas ostvario pobjedu u Doboju nad Slogom Meridian u susretu 24. kola m:tel Premijer lige BiH i tako dodatno “zakuhao” borbu za izlazak na evropsku scenu, javlja SC Sport.

U petoj minuti prilika za goste pred ispunjenim tribinama stadiona Luke, ali Lauš je šutirao preko gola domaćina. Zatim je uslijedio period bez većih uzbuđenja, uglavnom se igra odvijala na sredini terena.

Mostarci su poveli u 38. minuti. Lauš je ubacio loptu u peterac, a Haskiću nije bilo teško da pored zbunjene Slogine odbrane glavom postigne pogodak.

Anđušić je zatim bio u šansi nakon što je iskosa utrčao u šesnaesterac, ali njegov pokušaj je izblokiran.

Ostalo je 0:1 do odlaska ekipa na odmor.

Početkom drugog poluvremena trener domaćih Vlado Jagodić je izvršio nekoliko izmjena, koje su učinile Slogu nešto ofanzivnijom. Solidne prilike za izjednačenje propustio je realizovati Zajić. Uslijedila je kazna u 66. minuti.

Ponovo su odlično sarađivali Haskić i lauš, ovog puta je napadač Veleža odlično proigrao vezistu, koji istračava pred Brajlovića i poentira s nekoliko metara – 0:2.

Pred kraj utakmice banjalučki arbitar Dragan Petrović je dosudio penal za domaće. No, Mihajloviću je udarac s bijele tačke odbranio Veležov golman Hadžikić.

Do kraja susreta bilo je po nekoliko polušansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Velež sada ima svega tri boda manje od trećeplasiranog Širokog, odnosno dva manje u odnosu na Željezničar. Sloga ostaje na dnu tabele.

Sloga Meridian – Velež 0:2 (Haskić 38’, Lauš 66’).