Velež i Igman odigrali najljepšu utakmicu sezone u Premijer ligi BiH

Fenomenalnu utakmicu, ljepoticu sezone, gledali smo danas u Vrapčićima, gdje su se u 31. kolu Premijer lige sastali Velež i Igman.

Vidjeli smo sjajan fudbal i kišu golova, a završilo je rezultatom 3:3. Rođeni su tako napravili kiks u borbi za Evropu, dok će ovaj bod puno značiti Konjičanima u borbi za opstanak, piše SC Sport.

Dakle, iako je ulog za oba tima bio velik – borba za Evropu i opstanak, igrači su nam podarili meč za pamćenje.

Već nakon pedeset sekundi Igman je imao veliku šansu. Hrelja je fenomenalno prošao kroz odbranu Rođenih, ali ga na kraju sjajno zaustavlja Hadžikić.

Bio je to nagovještaj dobre igre Igmana, koji u 9. minuti stiže i do vodstva.

Jakupović je sjajno centrirao iz slobodnjaka, Drljević glavom spušta loptu za usamljenog Denkovića, koji s tri metra šalje loptu u mrežu za 1:0!

U 13. minuti je jedan igrač Veleža rukom izblokirao pokušaj Hrelje, ali Kazlagić nije odlučio dosuditi penal za goste.

Veliku grešku pet minuta poslije pravi Anel Hebibović i poklanja loptu Haskiću, ali Dupovac ga je uspio zaustaviti i spasiti tim iz Konjica.

Do poravnanja Rođeni stižu u 30. minuti, kada Haskić pogađa nakon ubačaja s lijeve strane za 1:1!

U narednom napadu brzonogi Lea’i bježi Dupovcu, ali sve to dobro prati Ćeman i kupi loptu ispred fudbalera sa Solomonskih Ostrva.

Već u 35. minuti Velež stiže i do preokreta. Spavala je odbrana Igmana nakon jednog centaršuta na drugu stranu, uslijedio je potom novi ka Lea’iju, koji postiže svoj prvijenac u dresu Veleža za 2:1!

U 59. minuti viđen je nestvaran promašaj rezerviste Wallacea. Nesebično ga je proigrao Anđušić, a on sa jedanaest metara ne pogađa prazan gol. Loptu je poslao pored stative.

Nedugo nakon toga Dejanović krade jednu loptu i izlazi sam pred Ćemana, ali zaustavlja ga golman Igmana!

Kazna za promašaje Rođene stiže u 67. minuti. Bešagić je dočekao jednu odbijenu loptu nakon prekida, šutirao s 25 metara i pogodio gornji lijevi ugao gola na kojem stoji Hadžikić! 3:3!

Nastavljeno je s uzbuđenjima već u 70. minuti kada Dejanović na gol-crti zaustavlja šut Ramića poslije kornera.

U finišu je opao tempo utakmice zbog prekida kad je ukazivana pomoć Durakoviću, koji je ostao bez svijesti nakon sudara s Ćemanom.

U nadoknadi je šansu da donese pobjedu Veležu imao Ćuković, ali Drljević ga je fenomenalno izblokirao.

Premijer liga BiH, 31. kolo:

Velež – Igman 3:3 (Haskić 30’, Lea’i 35’, Dejanović 45’ / Denković 9’, Duraković 47’, Bešagić 67’)