VAR polako, ali sigurno uništava evropski fudbal: Sudija sa utakmice PSG-a i Newcastlea suspendovan!

Newcastle United je u 98. minutu meča na Parku prinčeva ostao bez pobjede nad PSG-om, a isto tako je vrlo vjerovatno ostao i bez “ulaznice” za nokaut fazu Lige prvaka.

Zbog gola Kyliana Mbappea iz penala, nekoliko sekundi prije posljednjeg sudijskog zvižduka, meč je završen 1:1, a tek kada su pogledali snimak u Newcastleu su mogli biti ljuti…

Szymon Marciniak je na “bijelu tačku” pokazao nakon pet minuta vijećanja u VAR sobi i poziva nakon kog je sam odlučio da pogleda usporeni snimak, prenosi SC Sport.

Na njemu je mogao da vidi da je lopta pogodila u ruku Tina Livramenta, odnosno blago ga “liznula” po laktu, nakon što je iz neposredne blizine poslao Ousmane Dembele.

Ipak, ono što je Marciniak sa svojim timom ignorisao je činjenicu da je prije toga već pogodila Livramenta u tijelo, a prema pravilima fudbalske igre – to nije penal.

Nakon ovog (vjerovatnog) propusta, UEFA je danas poslala svojevrsnu poruku tako što je VAR arbitra Tomasza Kwiatkowskog, koji je pozvao Marciniaka da pogleda snimak, sklonila s današnje utakmice Real Sociedad – Salzburg.