UŽIVO: Velež - Zrinjski 0:1 / Kraj susreta u Zenici - Zrinjski je pobjednik Kupa BiH

Fudbaleri Veleža i Zrinjskog odmjerit će snage večeras na Bilinom polju u finalu Kupa BiH od 18 sati.

Velež brani trofej pobjednika Kupa BiH. Rođeni su prethodne sezone u finalu bili uspješniji nakon udaraca sa bijele tačke protiv Sarajeva, u utakmici koja je također igrana na Bilinom polju.

90+8′ Kraj susreta Zrinjski dolazi do zaslužene pobjede i duple krune za ovu sezonu.

90’+4′ Vehabović je dobio crveni karton zbog prigovora, ali već je ranije bio zamijenjen. Nervoza s obje strane u finišu utakmice.

90′ Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade.

84′ Velež i dalje bez velike šanse, Zrinjski blizu duple krune.

74′ Utakmica je nastavljena nakon bakljade, 15 minuta nade za Velež

63′ Nakon primljenog gola Velež napada, ali i dalje bez velikih opasnosti.

52′ GOOL! Zrinjski vodi. Ćorluka je ubacio s desne strane, a Ćuže je sjajno pogodio za 0:1.

50′ Prva javna opomena na susretu. Tarik Šikalo je dobio žuti karton

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, nadamo se boljoj igri u nastavku susreta.

45+2′ Kraj je prvog poluvremena rezultat 0:0. Zrinjski dosta bolji propustili su tri svoje velike šanse, ali Hadžikić na visini zadatka.

41′ Šesti korner za Zrinjski, Bilbija je pokušao ali za malo pored gola, ostaje 0-0

32′ Tičinović odlično šutira sa 20 metara, ali Hadžikić na visini zadatka brani još jednu odličnu priliku Zrinjskog, ostaje 0-0

30′ Trećina susreta je iza nas, Zrinjski ima blagu terensku inicijativu i pokazuje više.

19′ -Ćorluka pokušao iz kornera, ali njegov šut brani golman Veleža, ostaje 0-0

10′ Nakon 10 minuta, bez opasnosti. Mirno ispitavnje snaga.

1′ Počeo je mosatarki derbi. Finale kupa Bosne i Hercegovine.

Ispred nas su sastavi ekipa za veliko finale u Zenici

Startnih 11 za Velež

Poznato statrtnih 11 za Zrinjski

Najvatreniji navijači HŠK Zrinjski, popularni Ultrasi, u velikom broju stigli su u Zenicu malo poslije 16 sati i odmah su se zaputili prema stadionu Bilino Polje, gdje se igra finalni meč Kupa BiH protiv Veleža.

Navijači Veleža su stacionirani oko stadiona i čekaju otvaranje kapija, a dotad u obližnjim kafićima pjevaju navijačke pjesme i s nestrpljenjem iščekuju ulazak na stadion.

Ova dva tima su se sastajala tri puta ove sezone, a u sva tri susreta uspješniji je bio Zrinjski. Pod Bijelim brijegom je aktuelni prvak BiH jesenas slavio pobjedu rezultatom 1:0, dok su ovog proljeća oba susreta odigrana na stadionu Rođeni, a Plemići su slavili pobjede rezultatima 3:1 i 1:0.