Odigran zaostali meč: Zrinjski u gradskom derbiju bolji od Veleža

Velež i Zrinjski odigrali su zaostalu utakmicu 17. kola Premijer lige BiH.

Nakon, za naše uslove, prilično zanimljivih 90 minuta i četiri pogotka slavio je sastav Zrinjskog s 1:3.

Poveo je Zrinjski preko Ilinkovića u 19. minuti, a poravnao Haskić u 29, da bi u 34. minuti za 1:2 pogodio Kiš za vodstvo na poluvremenu.

U nastavku Zrinjski preko Ivančića postiže još jedan gol u 63. minuti za konačnih 1:3.

Podsjetimo, ono što je bacilo mrlju na ovaj susret jeste skandalozna odluka FSBiH da navijači Zrinjskog ne mogu prisustvovati utakmici, a u znak protesta i najvatreniji navijači domaće ekipe “Red Army” odlučili su da neće biti na Rođenom.

TOK UTAKMICE

90+5. – Kraj meča i zaslužena pobjeda Zrinjskog.

85. – Sami je finiš meča, Zrinjski je pred važnim trijumfom u bici za odbranu naslova prvaka.

75. – Zrinjski drži rutinski stečeno vodstvo i pokazuje u ovim trenucima da je kvalitetniji i iskusniji tim.

64. – GOOOOL!! Nakon sjajne akcije gostiju Ivančić pogađa za visokih 1:3!

60. – Velež se otvorio, ali to ostavlja prostora Zrinjskom za kontranapade iz kojih su vrlo opasni.

55. – Bez promjene rezultata u prvih desetak minuta drugog dijela.

46. – Počelo je drugo poluvrijeme. U nastavku se očekuje totalna ofanziva “Rođenih” kojima bodovi trebaju u borbi za Evropu.

45. – Kraj prvog dijela

34. – GOOOOOL!!! Kiš pogađa za 1:2!!

29. – GOOL!!! Haskić koristi ubačaj s lijeve strane i pogađa za 1:1!

25. – Očekuje se još ofanzivnija igra domaćina u nastavku meča.

19. – GOOOL! Vode gosti golom Ilinkovića!

20. – Ofanzivan je dosta Velež u ovim trenucima, stiže i podrška s tribina.

15. – Imao je priliku Velež nakon prekida, ali bez veće opasnosti po gol Plemića.

10. – Otvorena utakmica će ovo biti ako je suditi po prvim minutama. Zasad mreže miruju.

5. – Zaprijetili su prvi domaćini, ali je Jakovljević dobro reagovao ispred gola gostiju.

1. – Počela je utakmica na stadionu Rođeni

Bit će ovo 32. premijerligaški duel mostarskih rivala u koji Plemići ulaze sa mnogo boljim skorom od 17 pobjeda, 6 remija i 8 poraza.

Trener Nedim Jusufbegović i Krunoslav Rendulić odredili su početne postave. U sastavu Zrinjskog nema Nemanje Bilbije koji je bolestan i ostao je zasad na klupi.

VELEŽ: Bogdanović, Zeljković, Hrkać, Domić, Šikalo, Wallace, Pršeš, Blagojević, Dejanović, Lauš, Haskić.

Rezerve: Hadžikić, Zvonić, Mućaj, Pličanić, Ćuković, Kadrić, Muminović, Sijamija, Hadžić.

ZRINJSKI: Marić, Barišić, Jakovljević, Memija, Ćorluka, Sučić, Ilinković, Ivančić, Tičinović, Kiš, Ćuže.

Rezerve: Topić, Magdić, Jukić, Zlomislić, Ismajlgeci, Malekinušić, Stanić, Vukotić, Bilbija.

Glavni sudija će biti Irfan Peljto iz Sarajeva, dok su njegovi pomoćnici Senad Ibrišimbegović iz Travnika i Moamer Čaušević iz Sarajeva. Četvrti sudija je Adis Mulahasanović iz Sarajeva.