UŽIVO / Sarajevo - Željezničar 0:0: Kraj u Zenici

Vječiti rivali Sarajevo i Željezničar od 13 sati odigrat će zaostalu utakmicu Premijer lige iz prošle polusezone.

Bit će to 148. sarajevski derbi koji se drugi put u historiji igra u Zenici i to bez navijača. Željezničar u historiji ima dvije pobjede više (66:64).

Glavni sudija bit će Admir Musić koji dolazi upravo iz glavnog grada BiH, a asistirat će mu Almir Kadić i Emir Zahiragić, dok je četvrti arbitar Benjamin Deljković svi iz Sarajeva.

Direktan prenos utakmice možete gledati na TV Arena Sport.

Tekstualni prijenos utakmice pratite na našem portalu.

14:51 Kraj utakmice u Zenici. 0:0.

90′ Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

82′ Sad je na drugoj strani odlično Džafić pucao nakon dobre akcije. Korner.

80′ Strašna prilika za Željezničar, nakon odličnog ubacivanja iz slobodnjaka Krpić s metar pucao pored lijeve stative.

70′ Sarajevo nakon šuta Zilkića iz slobodnjaka s velike udaljenosti imalo dva šuta iz blizine, ali nisu bili precizni fudbaleri bordo tima.

76′ Period igre koji u potpunosti pripada Sarajevu.

69′ Džafić i Avramovski ulaze u igru, izlaze Varešanović i Guliashvili.

67′ Amoah je pokušao centrirati s desne strane, ali na mjestu golman Sarajeva.

59′ Prva izmjena i u Želji. Amoah zamijenio Drlju.

58′ Čataković izlazi, ulazi Renan Oliveira.

52′ Santosu je za malo pobjegla lopta ispred golmana Šahinovića. Nakon korenra Cocalić je imao dobru priliku, ali lopta nije prešla liniju cijelim obimom.

49′ Galić je pogriješio, a Ziljkić prošao sve po lijevoj strani i šutirao malo pored gola. Ovo je najbolja prilika na utakmici.

14:02 Počelo je drugo poluvrijeme.

13:46 Kraj prvog poluvremena. Bez šuteva u okvir gola na obje strane.

35′ Dobra akcija Željezničara po lijevoj strani, ali nisu se sporazumjeli najbolje Krpić i Santos.

29′ Nakon duela Guliashvilia i Jašarevića, fudbaler Sarajeva pao kao da ga je snajper pokosio.

19′ Santos je odlično probio lijevu stranu i izborio prekršaj, ali je Drljo loše centrirao iz slobodnjaka.

14′ Odlična prilika za Sarajevo. Po lijevoj strani odlično je prošao Tomaševič. dodao Čatakoviću na penal, ali je ovaj izblokiran u posljednji trenutak.

10′ Bez većih uzbuđenja nakon 2. minute. Igra se na sredini terena.

2‘ Odmah stopostotna prilika za Plave, ubacio je drljo s desne strane, a Santos puca glavom malo preko prečke. Samo nekoliko sekundi poslije Muftić je dobro reagirao nakon centaršuta Mulalića s desne strane.

13:00 Počela je utakmica u Zenici.

12:15 Trener Sarajeva, Mirza Varešanović, odredio je sastav za današnji derbi protiv Željezničara u Trening centru N/FS BiH.

12:05 Najvatreniji navijači Željezničara, Manijaci, neće moći prisustvovati na današnjem gradskom derbiju protiv Sarajeva koji se igra u Zenici.

Ipak, odlučili su se da pokažu svojim ljubimcima da su uz njih i na ovom izuzetno zahtjevnom gostovanju, te su okačili parolu na mostu koji vodi ka Zenici uz simboličnu poruku, piše Sport1.

– Gazite k‘o da smo prisutni, piše na poruci upućenoj igračima Željezničara.

12:00 Trener Željezničara, Edis Mulalić, odredio je startnu postavu za današnji derbi protiv Sarajeva (13 sati, Zenica).

Mulalić je od samog starta na teren poslao ovih 11: Muftić, Kosorić, Cocalić, Krpić, Mekić, Drljo, Hodžić, Santos, Beganović, Galić, Jašarević.

Na klupi su ostali: Bender, Hajdarević, Bekrić, Štilić, Šehić, Drina, Beća, Amoah, Hodžić (99)