UŽIVO: Sarajevo - Željezničar 2:2 / Kraj susreta, Krpić izjednačio u zadnjoj sekundi

Od 20 sati na stadionu Koševo igra se 149. vječiti derbi sarajevskih gradskih rivala.

Utakmica koja je svakako važna sama po sebi, a danas na važnosti daje i stanje na tabeli. Oba tima se bore za Evropu, a u nešto boljoj situaciji je Sarajevo. U dosadašnjih 148 odigranih derbija Plavi su uspješniji i imaju 46 pobjeda. Sarajevo je slavilo 44 puta, dok je 58 susreta završeno bez pobjednika.

Kraj ludila. Drama u završnici i na kraju podjela bodova, 59ti remi, Sarajevo – Željezničar 2:2

90+6′ Goooooool. Zadnja sekunda susreta, Beganović pogađa Krpića u petercu, a ovaj glavom donosi bod Željezničaru.

90+3′ Nevjerovatno kakav promašaj za goste, loptu je centrirao Štilić, a Amoah je promašio gol sa jednog metra. Velika prilika za Plave, ostaje 2-1

77′ Gooool. Štilić je ubacio loptu u peterac, a nakon odbijanca loptu je pokupio Jašarević i dao nadu Plavima. 2-1

75′ Goooool. Kyeremeh je centrirao sa desne strane, a Oliveira glavom matirao Muftića, Sarajevo vodi sa 2-0.

73′ Ziljkić je pokušao iz daljine, ali lopta odlazi preko gola. Ostaje 1-0

68′ Plavi pokušavaju, ali bez pravih prilika. Ulazimo u zadnjih 20 minuta susreta, nova izmjena u redovima Željezničara na terenu je Beganović umjesto Šehića.

54′ Velika je prilika ovo bila sa 5 metara je Varešanović probao, ali je lopta prozujala pokraj desne stative. Željezničar radi novu izmjenu Štilić je na terenu, a na klupu je sjeo Haris Hajdarević.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme derbija, Sarajevo 1-0 Željezničar. Izmjene u sastavu Željezničara Drljo je ostao u svlačionici, a umjesto njega Krpić.

45+3′ Prvo poluvrijeme je završeno Sarajevo ima minimlanu prednost. Domaća ekipa je iskoristila svoju priliku i na pauzu odlaze sa vodstvom.

45′ Musa je također dobio žuti karton nakon opasne igre, a požutio je i trener Sarajeva Repuh, radi dobacivanja glavnom sudcu susreta.

41′ Novi prekid, nakon duela Balte i Mekića nastalo je koškanje na terenju. Malo je nedostajalo da sve ovo pređe u veliku tuču. Balta, Mekić i Hodžić su dobili žute kartone. Utakmica je nastavljena.

35′ Goooool, Sarajevo vodi. Prva prava akcija za domaćina Varešanović je odlično pokupio ubacivanje sa lijeve strane i postigao pogodak glavom. Sarajevo 1-0 Željezničar.

22′ Iza nas je prva četvrtina susreta, ali bez uzbuđenja na terenu. Glavni sudac susreta je morao prekinuti predstavu na par minuta zbog bakljade na južnoj tribini. Utakmica je nastavljena.

17′ Nakon nekoliko lijepih dodavanja Željezničar je pokušao preko Amoaha šutom sa 20 metara, ali lopta odlazi pored desne stative.

9′ Željezničar je napravio prvu opasnost na meču, pokušali su iz kornera, ali bez promjene rezultata.

1′ Počeo je 149. vječiti derbi sarajevskih gradskih rivala. Nadamo se da ćemo uživati u spektaklu na stadionu “Asim Ferhatović Hase.” Stadion popunjen, a atmosfera odlična.

Poznat je sastav Željezničara za 149. vječiti derbi.