Težak poraz Zmajeva u nebitnom meču u Bukureštu, Puškaš nas vratio na fabričke postavke

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je uvjerljivo od Rumunije 1:4 u šestom, posljednjem kolu B Lige nacija, grupa 3.

Utakmica nije imala rezultatski značaj s obzirom da smo pobjedom nad Crnom Gorom ostvarili plasman u A diviziju ovog takmičenja, pa je selektor Petev izmiješao sastav.

To se na kraju odrazilo na rezultat s obzirom da dugo nismo primili više golova. Počasni za našu reprezentaciju postigao je Edin Džeko koji je u igru ušao u 71. minuti.

Još jednom se pokazalo da igrači koji su manje igrali dosad nisu dorasli ozbiljnom fudbalu, pa je jasno zašto su imali dosad manju minutažu.

22:37 – Kraj utakmice, težak poraz Zmajeva.

86′ Sada nas Rumuni polamo vraćaju na fabričke postavke. Rezervni igrač Puškaš postiže svoj drugi gol. Sjajno je pucao s vrha kaznenog prostora i pogodio za 4:1.

80′ Ulaskom Kolašinca neozbiljnost je podignuta na veći nivo. Maloprije je Džeko morao igrati lijevog beka, jer je ovaj odlutao negdje gore.

79′ Goleada u Bukureštu. Nakon nekoliko grešaka Zmajeva, Ratiu zabija s dva metra, i to nakon što je Vasilj odbranio Bancua. Rumuni vode 3:1.

77′ Džeko glavom za 2:1. Bravo, majstore. Dedić je odlično ubacio s desne strane.

73′ Novi gol za Rumune. Prejeftin. Puškaš je zabio za 2:0, akcija kao u osnovnoj školi.

71′ U igri je Edin Džeko, izašao je Šarić. Ovo je 136. nastup najboljeg strijelca BiH u historiji.

65‘ Rumuni su sada napravili trostruku izmjenu. Kolašinac je kod umjesto Čivića.

59′ Duljević odlično uposlio Prevljaka, ovaj dobro primio loptu, pucao iz okreta, ali Radu je bio na mjestu. Nakon kornera Saničanin također odlično pucao. Duljević otkako je ušao igramo mnogo energičnije.

52′ Duljević je oprobao šut iz daljine nakon dobre akcije po desnoj strani.

50′ Gojak je dva puta probao nabaciti, prvo iz kornera, a onda potom na odbijenu loptu. Nikoga nije bilo u sredini.

21:50 – Počelo je drugo poluvrijeme. Petev je promijenio formaciju na 4-2-3-1. Ušli su Duljević i Danilović, izašli Milićević i Cimirot.

21:34 – Kraj prvog poluvremena. Rumunija vodi 1:0.

43′ Griješimo stalno na sredini, pa Rumuni konstantno prijete. Malo-malo u našem su šesnaestercu. Promašili su dosad tri odlične prilike.

38′ Man je postigao gol za Rumuniju. Niko nije stigao da ga blokira sa 15 metara.

34′ Odličan šut Šarića, malo je nedostajalo da se lopta od Demirovića odbije u gol.

28′ Ne možemo mnogo da držimo loptu u posjedu, ali se branimo vrlo organizovano.

26′ Man je imao nabolju priliku za Rumuniju. Nije se dobro snašao.

22′ Igra se odvija između dva šesnaesterca.

16′ Gojak je odlično izveo korner, a Kovačević odlično pucao glavom. Lopta je prohujala malo iznad prečke.

13′ Alibec je išao sam na gol Vasilja, ali ispriječio se Šerbečić

10′ Olaru je pokušao sa distance, ali otišlo je to daleko pored gola. Imaju Rumuni inicijativu, ali ne i značajnije prilike.

4′ Domaći su imali solidan napad, ali bio je ofsajd.

20:451′ Utakmica je počela. Odmah nakon 30 sekundi sudija je prekinuo meč, policija ušla u teren. Morali su da se razračunaju sa vlastitim nezadovoljnim navijačima. Ipak, meč je ubrzo nastavljen.

20:30 – U prethodnom susretu Zmajevi su slavili 1:0 u junu ove godine, golom Smaila Prevljaka, koji će večeras ponijeti kapitensku traku.

Selektor nogometne reprezentacije BiH Ivaylo Petev odabrao je šareni sastav s nekoliko debitanata.

BiH: Vasilj, Dedić, Šerbečić, Kovačević, Miličević, Ćivić, Cimirot, Gojak, Šarić, Demirović, Prevljak.

Za nastup nisu konkurisali Miroslav Stevanović, Amir Hadžiahmetović i Dennis Hadžikadunić, dok nema biti ni suspendovanog Miralema Pjanića zbog akumuliranih žutih kartona.

Rumunija: Radu, Ratju, Rus, Burca, Bancu, Marin, Olaru, Stanciu, Sorescu, Man, Alibec.