Trijumf Zmajeva kad je najviše trebalo: Pogodak Demirovića odveo BiH u elitni rang Lige nacija

Reprezentacija BiH ostvarila je veliku pobjedu nad Crnom Gorom u petom kolu Lige nacija.

Utakmica je bila od velikog rezultatskog značaja. Izabranici Ivayla Peteva pobjedom su ostvarili plasman u Ligu A, a NSBiH inkasirat će minimalno tri miliona KM.

Odlučujući pogodak vrijedan plasmana u baraž za naredno EP postigao je Ermedin Demirović u 45. minuti. Bio je to prvjenac za našpadača Augsburga.

Tekstualni prijenos

90′ Nakon isteka posljednje minute igra se još četiri sudijske nadoknade.

84′ U ovim trenucima Crnogorci imaju više od igre.

79′ Odmah u sljedećem napadu Demirović je dobro uposlio Kodru, ali je ovaj slabo pucao iz izgledne prilike.

78′ Mugoša je bio na prvoj stativi, sada su nas vile pronosale.

73′ Petev je napravio dvostruku izmjenu. Ušli su Gojak i Kodro, Izašli Bešić i Stevanović.

69′ Jovetić je pucao iz slobodnog udarca, brani Šehić.

65′ Opasan napad Crne Gore, lopta je otišla u korner. Cimirot ulazi umjesto Miralema Pjanića.

60′ Crnogorci su izašli sada visoko, Bešić je pogriješio u dodavanju, pa su gosti imali ozbiljan napad.

52′ Bez većih uzbuđenja. Zmajevi imaju posjed, ali nema izglednijih prilika.

21:49 – Počelo je drugo poluvrijeme.

21:31 – Poluvrijeme na Bilinom polju. Vodimo 1:0.

45′ E, sada je gol! Ermedin Demirooooooooooooooović pogađa za 1:0. Prvjenac za našeg napadača. Bravo, majstore. Džeko mu je sjajno prebacio loptu glavom nakon centaršuta s desne strane.

37′ Kakav šut Džeke lijevom nogom s ivice kaznenog prostora, lopta je prošla malo pored lijeve stative gostujućeg gola.

32′ Ermedin Demirović je pogodio za 1:0, ali je sudija Marčinjak svirao ofsajd.

28′ Žuti karton za Miralema Pjanića, neće igrati u Bukureštu protiv Rumunije.

27′ Hadžiahmetović je oprobao šut sa distance, lopta je otišla pored gola.

23′ Džeko je uputio prvi udarac u okvir gola Crne Gore.

22′ Sada je Savičević dobio žuti karton. Igra se odvija između dva šesnaesterca, bez izraženijih prilika.

14′ Šehić je morao istrčati sa svog gola da interveniše ispred Marušića. Bila je to opasna dubinska lopta.

8′ Naša reprezentacija ima više od igre, ali u ovim trenucima Demirović je zaradio žuti karton.

20:45 – 1′ Počela je utakmica u Zenici, čiji je ulog zaista veliki. Četiri puta smo igrali s Crnom Gorom i svaki put je bilo neriješeno, možemo li sada konačno do trijumfa…

20:37 – Predsjednik NSBiH Vico Zeljković uhvatio je pogodan trenutak da se uslika sa Dejanom Savićevićem jer drugačije teško da bi u životu imao drugu priliku.

20:26 – Naša reprezentacija igrat će u formaciji s tri napadača. Ermedin Demirović zauzet će poziciju koju trenutno igra u njemačkom Augsurgu.

20:00 – Nakon “Ljutih Krajišnika” spektakularnu atmosferu ispred stadiona napravili su i BH Fanaticosi. U našoj galeriji pogledajte djelić atmosfere.

19:45 – Sat vremena prije utakmice tribine Bilinog polja prilično su ispunjene. To samo govori da dugo za neku utakmicu naše reprezentacije nije vladalao veće interesovanje.

19:30 – Utakmicu BiH – Crna Gora sudit će Szymon Marciniak iz Poljske. Poljak je jedan od najboljih arbitara u Europi i redovan je na svim UEFA i FIFA takmičenjima. Njegovi pomoćnici su Pawel Sokolnicki i Tomasz Listkiewitz, dok je četvrti sudija Tomasz Musial.

Inače, Marciniak je na posljednjih 20 utakmica podijelio 92 žuta kartona, odnosno 4.6 po utakmici.

19:20 – Fudbalska reprezentacija BiH večeras je u Zenici domaćin Crnoj Gori u susretu petog kola grupne faze B Lige nacija, a računica je za oba tima jasna.

Našu selekciju eventualna pobjeda sigurno vodi u A ligu, a i Crna Gora bi eventualnim trijumfom došla na prag plasmana u društvo najboljih evropskih reprezentacija.

Utakmica počinje u 20 sati i 45 minuta, a poznati su i sastavi dva tima.