Slovaci bez većih problema slavili protiv večeras očajnih Zmajeva

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Slovačkoj rezultatom 2:0.

Zmajevi nisu kapitalizirali dobru igru i pobjedu protiv Islanda, a večeras su u Bratislavi bili, blago rečeno, neprepoznatljivi.

Očajno prvo poluvrijeme, u kojem izabranici selektora Faruka Hadžibegića nisu uputili šut ka golu domaćina, koštalo nas je poraza.

Ni ulazak Edina Džeke u drugom poluvremenu nije donio prevagu, pa su Slovaci, sasvim zasluženo, upisali tri boda.

TOK SUSRETA

86. Demirović u posljednji trenutak otklanja opasnost od našeg gola

80. Jako loša igra Zmajeva u zadnjoj liniji

74. Stevanović je zamijenio Tahirovića

70. Odlična prilika za Slovačku, ali ostaje 2:0

66. Sjajna prilika za naš tim, Demirović je nakon ubačaja glavom šutirao malo pored stative

62. Prevljak napušta teren, umjesto njega tu je sada Džeko

61. Hadžibegić u igru uvodi Edina Džeku

54. Prevljak za malo kratak. Mnogo bolja igra Zmajeva u nastavku

52. Mnogo bolji Zmajevi u nastavku, drugi korner za BiH, ali odbrana Slovačke otklanja opasnost

35. Igra se uglavnom odvija na polovini BiH

30. Iako navijačima BiH nije bio dozvoljen ulazak na stadion, na tribinama ih je na hiljade

28. Posjet lopte značajno je na strani Slovaka, 66 posto, naspram 33 posto

27. BiH do sada nije uputila niti jedan udarac prema golu domaćina

21. Zmajevi za sada bez ideje u napadu

14. Mak je udarcem sa nekih 18 metara lijepo pogodio mrežu iza Šehića

13. Gol. Slovačka vodi 1:0

10. Stadionom u Bratislavi odzvanja “Ko ne skači mrzi Bosnu!”

7. Čak sedam fudbalera Slovačke na polovini BiH, domaći vrše pritisak od prve minute

4. Prvi šut ka golu sa oko 25 metara iz slobodnog udarca odlazi preko gola Ibrahima Šehića

1. Počela je utakmica

U susretu drugog kola kvalifikacija za Evroprsko prvenstvo Zmajevi će u Bratislavi odmjeriti snage sa Slovačkom.

Selektor BiH Faruk Hadžibegić odlučio se za sljedeći sastav:

BiH: Šehić, Ahmedhodžić, Miličević, Saničanin, Dedić, Hadžiahmetović, Tahirović, Krunić, Gazibegović, Prevljak, Demirović.

Klupa: Vasilj, Pirić, Hadžikadunić, Duljević, Gojak, Džeko, Cimirot, Prcić, Bilbija, Kodro, Kovačević, Stevanović.

SLOVAČKA: Dubravka, Pekarik, Vavro, Gyomber, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Mak, Polievka, Haraslin.

Klupa: Rodak, Ravas, Tomič, Šatka, Suslov, Strelec, Benes, Hrošovsky, De Marco, Zrelak, Jirka, Bero.