KRAJ: Dinamo 1–2 Željezničar: ŽELJO JE U DRUGOM PRETKOLU

Poštovani čitatelji portala Bosnainfo, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratnog susreta prvog pretkola konferencijske lige. FK Dinamo Minsk - FK Željezničar. Rezultat prve utakmice odigrane u Sarajevu je 2-2

Željezničar danas od 19:00 sati traži čudo i igra uzvratni duel prvog pretkola kvalifikacija za Konf. ligu protiv bjeloruskog Dinama iz Minska.

95′ Kraj susreta. Željo je uradio čudo i izbacio Dinamo Minsk.

90′ Još samo 4 minuta do drugog pretkola.

86′ Još samo malo dijeli Plave od drugog pretkola. Dinamo napada, ali Željo odlično kontroliše i zaustavlja napade.

78′ GOOOOOOOL! Krpić pogađa nakon odlične akcije za 2:1 i donosi novo vodstvo Željezničaru! Još 10tak minuta do kraja susreta.

75′ Još 15 minuta susreta, ako ostane ovaj rezultat igraju se produžeci. Željezničar igra nervozno,a Dinamo želi završiti utakmicu u 90 minuta.

64′ Dinamo koristi najstrožiju kaznu i dolazi do 1-1, Sedko je bio precizan sa bijele tačke.

61′ Mulalić je udario igrača Dinama, a sudija iz Slovačke pokazao na bijelu tačku.

61′ Nakon velike šanse Plavih, Dinamo je posustao sa pritiskom i čeka grešku Želje, nadamo se da do iste neće doći.

51′ Amoah je izašao sam ispred golmana, ali mu je odbrani ovaj pokušaj. Velika šteta za Plave.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, može li Željo do pobjede i plasmana dalje ostaje da vidimo.

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

43′ GOOOOOL ŽELJO VODI U FINIŠU PRVOG POLUVREMENA – Sachivko autogol

40′ Pao je tempo igre i obje ekipe žele da mirno privedu ovo prvo poluvrijeme kraju. Željezničar ima 53% loptu u svojim nogama.

23′ Cocalić je ostao ležati. Žalio se na povredu prepone i doktor je pokazao da Cocalić neće nastaviti susret. Veliki hendikep za Želju, u igri je Dubačkić.

15′ Šansa za Željezničar. Krpić je glavom pokušao, ali lopta od bloka ide u korner. Drugi korner za Plave. Rustemović je ubacio još jednom, ali bez opasnosti.

7′ Na samom otvaranju susreta bez velikih šansi, ali Željo ima loptu i pokušava.

1′ Počeo je susret, Plavi moraju po pobjedu.