Tok finala Lige Prvaka: Manchester City je prvak Evrope

Manchester City i Inter susreli su se u velikom finalu Lige prvaka odigranom u Istanbulu, a meč je završen pobjedom Građana od 1:0. To je prvi trofej ovog takmičenja u historiji Cityja.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko odigrao je dobru utakmicu, trudio se i pomagao u defanzivi, a susret je završio u 56. minuti. U jednom trenutku Edin je pao na travnjak te prekinuo akciju, a Inzagi je brzo reagovao. Nije poznato o kakvoj vrsti povrede se radi.

Kako smo izvještavali večeras pročitajte u nastavku.

89′ Da li je moguće da ovo nije završilo u golu, Lukaku je sa 5 metara glavom pogodio golmana i nakon toga Ruben Dias za malo pored svog gola.

82′ Još malo nade za Inter, City ima kontrolu nad loptom. Čeka se trenutak kada će Inzaghi da pošalje sve u napad.

71′ Največa šansa za Inter Dimarco je pogodio prečku glavom sa 5 metara. Ovo je bila zlatna prilika za brzo poravnanje

68′ Rodri odlično kupi povratnu loptu u šesnaest metara i naravno zakucao je loptu City vodi 1:0

66′ Zahuktava se na terenu. Sve su žešći startovi, nervoza je prisutna na obje strane.

59′ Velika greška igrača Citya Lautaro je otao sam na golmana ali je Ederson to odlično odbranio. Velika šansa sa Inter.

57′ Edin Džeko napušta teren, požalio se na povredu Edin nadamo se da nije ništa ozbiljno. Romelu Lukaku je na terenu.

53′ Oprezno ponovo na otvaranju poluvremena, bez velikog otvaranja, igra se na sredini terena.w

46′ Počelo je drugo poluvrijeme finale Lige Prvake, napominjemo da je u prvom poluvremenu City ostao u hendikepu jer De Bruyne nije ostao na terenu radi povrede.

45+2′ Inter i Manchester City idu na pauzu bez golova. Sigurni smo da Simone Inzaghi može biti zadovoljniji igrom u prvom dijelu. Favorizirani Manchester City nije pokazao mnogo.

35′ Veliki hendikep za Građane, De Bruyne radi povrede neće nastaviti igru. Umjesto De Bruynea ulazi Phil Foden

28′  De Bruyne je uposlio Haalanda koji izlazi ispred Onane, ali lopta odlazi direktno u golmana Intera, Onana spašava Inter.

26′ Inter je imao veliku šansu nakon greške Edersona koji je loše dodao loptu. Barella je odmah pucao sa 30 metara prema praznom golu, ali je bio izuzetno neprecizan.

22′ Bez velikih prilika i dalje, Inter izlazi visoko i ne dozvoljavaju Građanima da upute ozbiljan šut.

15′  Prvi korner na utakmici za Inter. Nije bilo uzbuđenja.

11′ Terenska inicijativa na strani Citya, a Inter čeka grešku i priliku za kontru.

5′ Ispitivanje snaga na početku. City jedna dobra lopta kroz odbranu, ali se Haaland našao u nedozvoljenoj poziciji.

1′ Počelo je finale Lige Prvaka, nadamo se odličnoj utakmici.

10 minuta do početak susreta, igrači su završili zagrijavanje

20 minuta nas dijeli od početka susreta, a trofej na stadion Ataturk donio je – Mario Balotelli