BiH porazom od Slovačke na Bilinom polju okončala mučne kvalifikacije

Bio je to ukupno sedmi poraz Zmajeva u ovim kvalifikacijama čime smo okončali najgore kvalifikacije u historiji naše selekcije.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u posljednjem kolu grupe J kvalifikacija za Euro 2024. godine u Njemačkoj poražena od selekcije Slovačke, bilo je 2:1 u korist gostujuće ekipe.

BiH – Slovačka 1:2 (Hrosovsky 49’, Bozenik 52’, Satka 71’)

BiH: Pirić, Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić, Cimirot, Hajradinović, Bašić, Hamulić, Demirović, Prevljak još su igrali: Bilbija, Zolotić, Ziljkić, Varešanović

Slovačka: Rodak, Hancko, Škriniar, Satka, Pekarik, Benes, Hrosovsky, Duda, Mak, Bozenik, Suslov još su igrali: Kucka, Polievka, Tupta, Jirka, Kadak

KRAJ! BiH porazom od Slovačke na Bilinom polju okončala mučne kvalifikacije.

90. – Igrat će se četiri minute sudijske nadokande.

88. – Dvostruka izmjena u selekciji BiH. Ušli su Varešanović i Ziljkić, a izašli Hajradinović i Hamulić.

86. – BH Fanaticosi uz skandiranje “Vico p**eru” i “Savez napolje” napustili Bilino polje.

83. – Selekcija BiH pokušava da uspostavi igru, sve je manje nade da ćemo večeras izbjeći poraz.

78. – Izmjena u selekciji BiH. Zolotić je ušao u igru umjesto Cimirota i tako upisao svoj debitantski nastup.

75. – Ukoliko ubilježimo poraz, BiH će kvalifikacije završiti na 5. mjestu, iza nas je samo Lihtenštajn.

70. – Gool! Nakon kornera gosti vode, Šatka je strijelac.

67. – Izmjena u selekciji Slovačke. Francesco Calzona je odlučio unijeti živost u svoju ekipu. Laszlo Benes izlazi, a ulazi Juraj Kucka.

63. – Reanto Gojković će dobiti drugi žuti karton na utakmici. BiH ostaje s igračem manje na terenu.

60. – Prilika za selekciju BiH, šutirao je Demirović, ali bez veće opasnosti po golmana Slovačke.

57. – U ovim trenucima Zmajevi igraju visoki presing.

55. – Boženik je prvi igrač u drugom poluvremenu sa žutim kartonom.

52. – Gool! Kratko je trajalo vodstvo bh.selekcije, Bozenik je poravnao.

49. – Gool! BiH je povela autogolom.

48. – Slovaci su na početku drugoga dijela zaprijetili preko lijeve strane, ali Pirić siguran.

46. – Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Zenici, nadamo se boljoj igri Zmajeva u nastavku.

45. – Kraj prvog poluvremena. “Uspavanka” na Bilinom polju, nadamo se boljoj igri “Zmajeva” u drugom poluvremenu.

42 – Prva prilika za bh.selekciju, Hajradinović je šutirao sa dvadesetak metara, ali golman Slovačke brani njegov udarac.

41. – Ulazimo u finiš prvog poluvremena, BiH potpuno bezopasna do sada.

37. – Prvi žuti karton na utakmici, zaradio ga je Renato Gojković.

35. – Suslov po desnoj strani izuzetno opasan i Mujakić sve teže izlazi na kraj s brzonogim fudbalerom Verone.

32. – BiH potpuno bezopasna u prvih pola sata igre, Slovaci su ti koji imaju inicijativu.

29. – Opet je Škriniar bio u prilici, šutirao je glavom nakon kornera, ali ponovo bez opasnosti.

25. – Prva prava prilika na meču nakon što je Pirić loše boksovao loptu, na našu sreću Suslov je loše šutirao.

21. – Dok još uvijek čekamo na prvu priliku na meču, da podsjetimo da su se BiH i Slovačka do sada sastali četiri puta. “Zmajevi” su slavili dva puta, baš kao i Slovaci.

18. – Prvi udarac prema našem golu uputio je Tomas Suslov.

16. – Igra se uglavnom odvija na sredini terena.

12. – Kao i u prethodnim utakmicama, Bilinim poljem odjekuje “Savez napolje”.

9. – Slovaci imaju blagu inicijativu, još uvijek bez pravih prilika.

5. – Početno ispitivanje snaga, još uvijek nema uzbuđenja.

1. – Utakmica u Zenici je počela. Poželimo sreću Zmajevima.

Na tribinama Bilinog polja je manji broj gledalaca.

Fudbaleri oba tima su izašli na teren, u toku je intoniranje nacionalnih himni.

Glavni sudija utakmice će biti Austrijanac Julian Weinberger. Tridesetosmogodišnjem Weinbergeru će pomagati njegovi sunarodnjaci Maximilian Kolbitsch i Andreas Witschnigg, četvrti sudija je Stefan Ebner, dok će u VAR sobi sjediti Alan Kijas i Manuel Schuettengruber.

S druge strane Slovake će u meču na Bilinom Polju predstavljati sljedeći fudbaleri:Rodak; Pekarik, Šatka, Škriniar, Hancko; Duda, Hrošovsky, Beneš, Mak, Suslov; Boženik.

Selektor Savo Milošević se odlučio za sljedećih 11:

Poštovani čitatelji portala Bosnainfo.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 10. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Slovačke.