Utakmica s 40 prekršaja i devet žutih: Željezničar preglupim golom poražen u Trebinju

Leotar je savladao Željezničar u utakmici 24. kola m:tel Premijer lige BiH i tako došao do značajnih bodova u borbi za opstanak.

Susret na Policama bolje otvara domaći sastav. Velika šansa ukazala se Handžiću u 22. minuti nakon centaršuta Milovića, ali napadač Trebinjaca sa svega nekoliko metara je “uspio” promašiti gol.

Deset minuta kasnije Leotar ipak stiže do vodstva. Čubrilo je loptu iz auta ubacio pravo pred gol Plavih, na pravom mjestu se našao Denis Stojković, iskoristio konfuziju uspavane odbrane gostiju i postigao pogodak – 1:0.

Nakon toga Željezničar je zaigrao angažovanije, da bi konačno napravio dobru šansu pred kraj prvog poluvremena. Štilić je uposlio Drlju, ali sa šest metara mladi ofanzivac Želje nije uspio savladati spretnog Puletića.

Na novu dobru priliku Plavi su čekali do 68. minute, kada je Hodžić šutirao pored gola nakon ubačaja Amoaha.

Zatim je uslijedio period bez velikih uzbuđenja.

Na koncu, susret je okončan minimalnim trijumfom Trebinjaca.

Leotar – Željezničar 1:0 (Stojković 32’).