Qatar 2022

Bez golova u duelu Urugvaja i Južne Koreje, Valverde proklinje stativu iz 90. minute (FOTO)

U prvom duelu grupe H Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru, Urugvaj i Južna Koreja podijelili su danas bodove odigravši bez golova.

U nastavku ovog teksta imali ste priliku uživo pratiti najzanimljivija dešavanja iz meča koji je počeo u 14 sati.

Kraj susreta. Urugvaj i Južna Koreja podijelili su bodove odigravši mršavih 0:0.

90’+8 Francuski sudija Clément Turpin označio je kraj susreta. Ostalo je onih početnih Urugvaj – Južna Koreja 0:0.

90’+ Igrat će se još 7 minuta sudijske nadoknade.

90′ Snažan šut Valverdea izvan kaznenog prostora, na njegovu žalost lopta je samo okrznula lijevu stativu gola Južne Koreje. Na drugoj strani sa slične udaljenosti pokušao je i Son, ali ni on nije bio precizan.

81′ Rezantan udarac Nuneza s ivice kaznenog prostora, ali lopta je prozujala pored desne stative korejskog golmana.

80′ Svega još deset minuta ostalo je do kraja susreta. Nema nekih velikih prilika.

70′ Urugvaj je preuzeo terensku inicijativu. Odbrana Južne Koreje morat će dobro paziti na lukavog lisca Edinsona Cavanija.

64′ Izmjena u Urugvaju – napadač za napadača. Cavani je zamijenio Suareza.

56′ Mreže i dalje miruju u Al Rayyanu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme! Urugvaj ima inicijativu.

Kraj prvog poluvremena, dobra i zanimljiva utakmica.

44′ Najbolja prilika za Urugvaj, kapiten Diego Godin pogađa stativu. Sjajno je šutirao glavom nakon kornera, ali okvir gola ovoga puta na strani žilavih Koreanaca.

40′ Pet minuta do kraja regularnog dijela prvog poluvremena, ne računajući sudijsku nadoknadu. Dobru utakmicu gledamo, otvorenu što je najbitnije.

35′ Jao šta je promašio Hwang za Koreju. Sreća na strani Urugvaja.

20′ Nakon početnog pritiska Koreanaca, urugvaj polako preuzima inicijativu.

7′ Koreanci nešto bolji, ali sve je to još početak. No, nadamo se svakako golovima i makar malo boljom utakmicom od one prethodne.

1′ Počela je utakmica!

U toku je intoniranje himni Urugvaja i Južne Koreje.