United na krilima Ronalda bolji od Evertona: Portugalac stigao do nestvarne klupske brojke

Manchester United savladao je poslije preokreta na gostovanju Everton 2:1, a odlučujući gol postigao je Cristiano Ronaldo.

Bio je to prvi pogodak slavnog Portugalca u ovoj sezoni Premier lige.

Everton je sjajno otvorio meč. Poveli su već u petom minutu, kada je poslije odlične solo akcije pogodio Alex Iwobi.

Međutim, od tog trenutka na terenu je postojao samo Manchester. Crveni đavoli su do izjednačenja stigli samo deset minuta kasnije. Martial je uposlio Anthonyja, koji je pogodio za 1:1.

Samo 15 minuta kasnije Martial je zbog povrede napustio teren, a umjesto njega je ušao Ronaldo. Bio je to, ispostavilo se, sjajan, iako iznuđen potez, trenera Ten Haga.

Proradila je u 44 minutu kombinacija koja je godinama harala u Realu iz Madrida. Casemiro je uposlio Ronalda, koji je savladao golmana Pickforda. Bio je to njegov 700. klupski gol u karijeri.

Ritam u drugom poluvremenu je bio značajno sporiji, a United je kontrolisao dešavanja na terenu. Probili su se Đavoli ovom pobjedom na peto mesto na tabeli, dok je Everton 12. sa 10 poena, prenosi Sportklub.