U trijumfu Građana nad Lisicama Haaland izjednačio rekord Salaha

Manchester City pobijedio je Leicester u 31. kolu Premiershipa s rezultatom 3:1 .

Prvi pogodak je postigao John Stones odmah na početku susreta poslije prekida. Druga dva postigao je Erling Haaland, jedan iz penala, a drugi nakon lijepe asistencije De Bruynea.

Norvežaninu je to 32. gol u Premier ligi ove sezone čime je izjednačio rekord Mohameda Salaha po broju golova otkako se u ligi igra 38 utakmica. Andy Cole i Alan Shearer su postizali po 34 gola, ali su se tada igrala 42 kola.

Pep Guardiola mogao je sebi da priušti da na poluvremenu zamijeni Haalanda, a već u 62. minutu i De Bruynea.

Konačan rezultat postavio je Kelechi Iheanacho u 75. minutu, prenio je N1.

Mogao je Leicester da uvede meč u dramatični završnicu, ali je Ederson fenomenalno odbranio pokušaj Maddisona u 86. minutu.