U toku dva meča 15. kola Premijer lige: Zrinjski vodi protiv Sloge, bez golova u derbiju

Okončano je prvo poluvrijeme na dvije utakmice 15. kola m:tel Premijer lige BiH, koje su počele u 17 sati.

Željezničar je imao inicijativu u uvodu derbija protiv Veleža, ali do konkretnijih prilika publika na ispunjenoj Grbavici se morala načekati.

Svakako treba izdvojiti priliku za Amoha u 30. minuti nakon duplog pasa sa Beganovićem. Najbolju priliku za Velež propustio je Nermin Haskić u 36. minuti, nakon kornera sa svega nekoliko metara glavom je šutirao preko gola domaćih. Do kraja poluvremena tako je ostalo 0:0, piše SC Sport.

Na drugom današnjem susretu Zrinjski je krenuo odlučno protiv Sloge.

Izabranici trenera Sergeja Jakirovića poveli su u 34. minuti. Nakon ubačaja Ćorluke, sopstvenog golmana savladao je Stapić.

Pred sami kraj poluvremena Zrinjski je udvostručio vodstvo. Odbio je loptu Đulčić nakon centaršuta Ćorluke, a na pravom se mjestu našao Ćuže i pogodio za 2:0.