U Rotterdamu sinoć odigrana jedna od najnevjerovatnijih utakmica svih vremena

Nakon teškog poraza od Francuske imala je Nizozemska idealnu utakmicu za premijernu kvalifikacijsku pobjedu.

U Rotterdamu su Nizozemci dočekali Gibraltar te su suparnici Hrvatske u polufinalu Lige nacija slavili 3:0. Strijelci su bili Memphis Depay u 23. te Nathan Ake dva puta, u 50. i 82. minuti.

Inače, gosti su od 51. minute morali igrati s igračem manje nakon isključenja Walkera. Inače, Nizozemska je na susretu imala čak 51 udarac prema protivničkom golu, a od toga 12 u okvir vrata.

S druge strane, Gibraltar nije zaprijetio ni jednom. Cjelokupna statistika Nizozemske s ove utakmice je suluda pa je tako uz ranije navedene brojke zabilježeno 86% posjeda lopte za Nizozemce i čak 19 kornera.

Nizozemci su među sobom razmijenili 694 dodavanja, a igrači Gibraltara samo 55. Također, igrači Gibraltara su otklonili čak 78 opasnosti pred svojim golom.

Može se reći da je Nizozemska na kraju pobijedila samo 3:0.