Tuzlanski derbi bez golova, Sloboda i dalje fenjeraš

Fudbaleri Slobode i Tuzla Cityja remizirali su u 15. kolu m:tel Premijer lige BiH. Na Gradskom stadionu u Srebreniku nije bilo golova.

Prvi su zaprijetili domaći u 11. minuti susreta i to preko Stojana Vranješa čiji udarac zaustavlja Nevres Fejzić da bi sedam minuta kasnije isti igrač pokušao ugroziti golmana Tuzlaka, no nije uspio.

U 23. minuti Mehmedović je izveo korner, a Vranješ iz dobre pozicije je loše šutirao glavom da bi u 30. minuti po četvrti put pokušao isti igrač, no ponovo je bio neprecizan.

Dominacija Slobode se nastavila i u nastavku, a u 34. minuti susreta mogli su domaći do prednosti. Maksimović je izveo korner, Melvin Osmić kratko dohvatio loptu, a Amer Bekić zakasnio na nju, te je dobra šansa otišla u nepovrat.

Svega tri minute kasnije katastrofalno griješi Čeliković, lopta dolazi ponovo do Amera Bekića koji je bio oči u oči sa Nevresom Fejzićem, ali je golman gostiju zaustavio njegov udarac.

Igrala se 42. minuta susreta kada je nakon kornera lopta došla do Mehmedovića koji je šalje visoko preko gola Fejzića da bi posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli u 45. minuti utakmice kada je Kapetanović šutirao iz daljine, ali je njegov udarac završio pored gola golmana Tuzla Cityja, Nevresa Fejzića i na pauzu se otišlo pri najnepopularnijem rezultatu 0:0.

Trener Tuzla Cityja, Dragan Jović, je na startu drugog dijela napravio trostruku izmjenu, a to mu se moglo isplatiti u 47. minuti susreta, no rezervista Eloeuet je šutirao iz dobre pozicije visoko preko gola da bi već u sljedećem napadu dobro šutirao Mehmedović, ali je Fejzić zaustavio njegov udarac i odbio loptu u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po goste.

Novo uzbuđenje pred golom Slobode smo vidjeli u 50. minuti susreta kada je udarac Kuzmanovića krajnjim naporom zaustavio Bukvić, te odbio loptu u korner nakon kojeg je jedan igrač gostiju napravio prekršaj na Muharemu Ćiviću.

U 66. minuti susreta Mehidić je sjajno probio i šutirao, ali je njegov udarac zaustavio Bukvić da bi u 80. minuti Mendeš šutirao pored gola.

Do kraja nije bilo prilika, te je ostalo 0:0. Sloboda je ostala posljednjeplasirana na tabeli sa 13 osvojenih bodova iz 15 susreta, a Tuzla City je na petom mjestu sa 20 bodova, piše Sport1.

Stadion: Gradski stadion u Srebreniku. Gledatelja: 500. Sudija: Bilbija Luka (Prijedor). Žuti kartoni: Ćivić, Vranješ, Osmanković (Sloboda), Mendeš, Diaby, Eleouet (Tuzla City). Strijelci:

Sloboda: Bukvić, Ćivić, Osmanković, Maksimović (88. Jarović), Mehmedović (61. Hadžibeganović), J. Osmić (71. Husejinović), Vranješ, Kapetanović, Bekić (61. Komazec), Vošnjak, M. Osmić. Trener: Adnan Jahić.

Tuzla City: Fejzić, Nukić (46. Eleouet), Kuzmanović, Nargalić (46. Mendeš), Karjašević, Mešinović (46. Dario), Čeliković, Hrkač (77. Šukilović), Mehidić, Pantelić, Diaby. Trener: Dragan Jović.